Accueil » Zvířata » 10 výhod a výhod mít doma více než jednu kočku

10 výhod a výhod mít doma více než jednu kočku

Mít kočku domov je nesmírně obohacující zážitek. Ale napadlo vás někdy mít více než jednu? Pokud stále váháte nad rozšířením kočičí rodiny doma, zde je deset dobrých důvodů, proč se odvážit:

1. Stálá společnost:

Mít více než jednu kočku znamená, že budete mít vždy společnost doma. Jsou to společenská zvířata, která si užívají přítomnosti jiných kočkovitých šelem. Tímto způsobem, když jste zaneprázdněni nebo jste pryč, mohou si navzájem dělat společnost.

2. Hry a zábava mezi kočkami:

Kočky si rády hrají a baví se. Mají několik na dům tedy znamená, že budou moci pokračovat, honit se a hrát si spolu. To jim pomůže zůstat aktivní a vzájemně se bavit.

Ke čtení Pes skočí do cizího auta, aby byl konečně adoptován

3. Snížení nudy:

Kočky se mohou snadno nudit, pokud jsou ponechány o samotě po dlouhou dobu. Mít jich několik pak pomáhá snížit nudu, protože se mohou vzájemně ovlivňovat a bavit se spolu.

4. Sociální učení:

Ve skutečnosti se kočky mohou učit jedna od druhé. Pokud máte kočku zkušený doma, bude moci naučit slušnému chování mladší kotě. Také se navzájem pozorují a učí se vhodnému chování.

5. Méně stresu pro kočku:

Kočky se ve skutečnosti potřebují cítit bezpečně a uvolněně. Mít více než jednu kočku může snížit jejich stres, protože budou mít společníka na hraní a mazlení na dosah tlapky.

6. Prevence problémů s chováním:

Některým problémům s chováním, jako je agresivita nebo destruktivita, se lze vyhnout tím, že budete mít více než jednu kočku. U koček, které se cítí osamělé nebo nedostatečně stimulované, je větší pravděpodobnost vzniku těchto problémů.

Přečtěte si Tipy, jak naučit štěně spát celou noc

7. Rozdělení odpovědnosti:

Tím, že máte více koček, můžete efektivně sdílet zodpovědnost za péči o ně a jejich údržbu. To může úkol usnadnit, zvláště pokud máte nabitý program.

8. Vzájemná pomoc mezi kočkami:

Kočky si mohou navzájem pomáhat. Pokud má například jeden z nich problémy s úpravou, druhý mu může pomoci tím, že je olízne. Posiluje to také jejich pouto a pocit bezpečí.

9. Více lásky:

Mít více než jednu kočku znamená více lásky ve vašem životě. Ve skutečnosti má každá kočka svou vlastní osobnost a nabídne vám jedinečnou a vzácnou lásku.

10. Záchrana životů:

Přivítáním několik koček doma, můžete zachránit životy tím, že jim poskytnete milující domov. Mnoho lidí je obětí opuštění nebo zneužívání. Takže dát jim další šanci je ušlechtilá akce.

Přečtěte si Hasičská stanice se stává pěstounským domovem pro psy toužící po novém začátku

Mít doma více než jednu kočku má mnoho výhod.

V konečném důsledku to vašim mazlíčkům poskytuje neustálou společnost, příležitosti ke hře a sociálnímu učení a snižuje nudu a stres.

Navíc tím, že máte více koček, můžete sdílet povinnosti a užívat si jedinečnou lásku ke každému zvířeti. Proč tedy neuvažovat o rozšíření tvoje kočičí rodina?

Pokud si chcete přečíst více podobných článků, doporučujeme vám podívat se na náš Kategorie zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.