Accueil » Zvířata » 4 důvody, proč si vaše kočka ulevuje mimo záchodovou mísu

4 důvody, proč si vaše kočka ulevuje mimo záchodovou mísu

4 důvody, proč si vaše kočka ulevuje mimo záchodovou mísu

Kočky patří mezi nejčistotnější zvířata na světě. Na rozdíl od jiných domácích zvířat jsou schopni pohřbívat vlastní odpad. Podestýlka je jedním z nejdůležitějších doplňků péče o domácí zvířata. Někdy se však stane, že ho nebudou chtít použít a uleví si jinde.

Důvody, proč vaše kočka nepoužívá kočičí záchod, může být způsobeno jak nedostatečnou čistotou, tak i problémy s chováním nebo zdravotními problémy, které mu brání chodit na záchod včas. Tento typ chování tedy není rozmar, ale příznak problému.

„Každá kočka má své vlastní preference. Pokud se kočce nevyhovuje, je příliš malá nebo je umístěna na nevhodném místě, bude hledat lepší místo. Kočka si pak uleví jinde,“ vysvětluje organizace na svých oficiálních webových stránkách.

Stelivo musí být přizpůsobeno kočce. Je třeba vzít v úvahu velikost kočky. velikost zvířete, typ vrhu, zda je potřeba střecha. Ale také místo, kde je umístěn odpadkový koš.

Kočky jsou pokusná zvířata. Pokud tedy již zažili něco nepříjemného, co v nich vyvolalo stres nebo strach, je velmi pravděpodobné, že se k tomuto místu nebudou chtít znovu přiblížit. Tento pocit odmítnutí se může objevit i po přestěhování. Ale také pokud byly příliš dlouho ponechány samy sobě.

Z veterinární lékaři vysvětlil, že pokud kočka sdílí dům s jednou nebo více kočkami, může močit mimo záchod, aby si označila své teritorium a dominanci nad zbytkem skupiny.

Jak to vyřešit:
4 důvody, proč vaše kočka kadí mimo záchodovou mísuZdroj: Capture Instagram

Náprava těchto zlozvyků vyžaduje řadu kroků a trpělivost. Je pravděpodobné, že bude nějakou dobu trvat, než si zvíře uvědomí, že to, co dělá, je špatné. To bude záviset na důvodech jeho chování.

Purina, společnost zaměřená na výroba krmiva pro domácí zvířata, vysvětluje, že při výběru pískoviště je třeba zohlednit jeho velikost a hloubku. „Hledejte pískoviště, které je dostatečně velké, aby se na něm mohly procházet,“ vysvětluje.

Je dobré umístit záchůdek poblíž místa, kde pravidelně močí nebo kaká, aby se s ním seznámil. Nebo pokud jste se přestěhovali, zůstaňte mu nablízku, abyste mu pomohli pochopit, kde je nová krabice.

„Naučit kočku používat záchod může být trochu složité,“ říká výrobce krmiv.

Druhy písku:
4 důvody, proč vaše kočka kadí mimo záchodovou mísuZdroj: Capture Instagram

Společnost vysvětluje, že by se mělo používat přiměřené množství steliva, aby kočky mohly hrabat a zcela zakrýt svůj trus. Obvyklá velikost je asi 7 centimetrů a by měla být alespoň jednou týdně kompletně vyměněna.

Na trhu jsou různé druhy steliva: savé, hrudkující, křemičité a biologicky odbouratelné. Ačkoli všechny slouží ke stejnému účelu, každá z nich má své vlastní výhody. První dvě tvoří hrudky, které se z podestýlky velmi snadno odstraňují. Některé značky jsou ve skutečnosti levné.

Křemelinová podestýlka nepráší, nezadržuje pachy a je dlouhodobě velmi úsporná. Zatímco biologicky rozložitelná podestýlka je šetrná k životnímu prostředí a lze ji dokonce spláchnout do záchodu.

Přestože existují různé typy podestýlky, konečné rozhodnutí je na zvířeti. Proto je důležité, abyste své zvíře pozorovali.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Domácí zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.