Accueil » Zvířata » 4 malá plemena psů, která si zamilujete

4 malá plemena psů, která si zamilujete

Psi jsou skvělí společníci, a proto, Když se rozhodnete vzít si ho domů, musíte znát vlastnosti tohoto plemene. S pomocí veterináře budete vědět, co váš pes potřebuje a jak o něj pečovat.

Mít doma psa je úkol, který vyžaduje každodenní a neustálou pozornost, protože k jeho udržení v dobrém zdravotním stavu je zapotřebí mnoho faktorů, šťastný a plný lásky.

Někdy se rozhodnout, zda si pořídit psa, nebo ne, je důležité znát jeho velikost, protože je důležité vědět, jak snadno se přizpůsobí prostoru, ať už se jedná o dům nebo byt.

Kromě toho některá plemena psů Některá plemena jsou navíc aktivnější než jiná a jsou i taková, která potřebují více péče o srst. To vše jsou aspekty, které byste měli při pořizování psa do svého domova zvážit, abyste si vybrali plemeno, které vám a vašemu prostředí nejlépe vyhovuje.

4 malá plemena psů

Uvedli jsme čtyři malá plemena které se mohou stát součástí vaší rodiny, pokud si to přejete. :

Pekingský psík

Pekinéz je jedním z plemen psů. který štěká nejvíc. Podle odborníkůMají velmi silnou povahu, a proto je tak těžké je zkrotit. Přesto jsou to velmi elegantní psi a měří mezi 15 a 23 centimetry.

4 malá, huňatá plemena psů, která si zamilujeteZdroj: Capture Instagram

Co se týče jejich hmotnosti, váží až 6,5 kg. Ačkoli se ke své rodině chovají láskyplně, k cizím lidem jsou velmi ostražití.

Bišonek Frise

Ačkoli je bišonek velmi podobný maltézskému psíkovi, nejsou to stejná malá zvířata. V obou případech obvykle nepřesahují 25 cm a 3 kg, a jejich hlavní rozdíl je v srsti, která je u bišonků obecně hustší a kudrnatější.

4 malá, huňatá plemena psů, která si zamilujeteZdroj: Capture Instagram

Jsou to velmi láskyplná zvířata a proto je velmi snadné je vycvičit. Jsou ideální pro život v malých prostorách, protože jsou velmi přizpůsobiví a milují děti.

Pomeranian

Jedná se o plemeno psů špicovitého typu, které pochází z Evropy. Jeho původní název byl Wolfspitz, což znamená vlk špic. Měří mezi 15 a 35 cm. V dospělosti váží mezi 3 kg. Průměrná délka života pomeranianů je 12 až 14 let.

4 malá, huňatá plemena psů, která si zamilujeteZdroj: Capture Instagram

Fyzická aktivita se doporučuje, ale není vždy povinná. Jsou společenští, láskyplní a inteligentní, aktivní a velmi loajální. Jejich srst je poměrně dlouhá a hedvábná, proto se doporučuje časté česání.

Jorkšírský teriér

Tento typ malého psa se nazývá jorkšírský teriér, je mnohem energičtější než ostatní plemena. Jsou to dobrodružní, odvážní a uštěpační psi, kteří se vrhnou na každého psa, který se jim nelíbí.

4 malá, huňatá plemena psů, která si zamilujeteZdroj: Capture Instagram

Jorkšírský teriér může měří až 25 cm a váží 3 kg. Jeho uši jsou ve tvaru písmene V, nesené vysoko a rovně.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.