Accueil » Zvířata » 5 důvodů, proč kočka ráda pije vodu z kohoutku

5 důvodů, proč kočka ráda pije vodu z kohoutku

Kočky často vykazují zvláštní a někdy zvláštní chování. Jedním z jejich tajemných postojů je jejich přitažlivost pro vodu z kohoutku. Mnoho majitelů koček se diví, proč jejich kočkovité šelmy dávají přednost pohyblivé vodě před miskou.

5 hlavních důvodů, proč kočky rády pijí vodu z kohoutku

1. Tekoucí voda je chladnější:

Kočky jsou zvířata, která jsou velmi citlivá na teplotu svého prostředí. Voda z misky může rychle stát a ztratit pro kočku přitažlivost. Na druhou stranu, voda tekoucí z kohoutku je často chladnější a příjemnější k pití pro naše kočičí kamarády.

2. Pohybující se voda je atraktivnější:

Pohyb z voda z kohoutku přitahuje pozornost koček. Padající kapky a zvuky vydávané pohybující se vodou vzbuzují jejich přirozenou zvědavost.

Přečtěte si: Známky toho, že je vaše kočka ve stresu a jak se tomu vyhnout

Kočky jsou instinktivně přitahovány k rychlým, nepředvídatelným pohybům. Což vysvětluje jejich fascinaci tekoucí vodou.

3. Lovecký instinkt koček:

Kočky jsou rození predátoři. I když naše domácí kočkovité šelmy potravu neloví, jejich lovecký pud je skutečně stále přítomen.

Voda tekoucí z kohoutku pak může vypadat jako potenciální kořist pro naše kočkovité šelmy. Pití vody z kohoutku lze tedy vnímat jako příležitost k lovu pro ně.

4. Čerstvost vody z kohoutku:

Některé kočky jsou obzvláště citlivé na chuť vody. Voda z kohoutku se jim může zdát čerstvější a chutnější než voda z misky. Zejména pokud je filtrován nebo pochází z přírodního zdroje.

Přečíst Toulavá kočka hledala potravu pro svá koťátka a našla věčný domov

Navíc mají citlivé chuťové pohárky, a proto mohou preferovat vodu z klepněte pro jeho příjemnější chuť.
5 důvodů, proč kočka ráda pije vodu z kohoutkuZachyťte facebook

5. Interakce s majitelem:

Pití vody z kohoutku může být pro kočky a jejich majitele interaktivní činností. Někteří lidé rádi stojí pod kohoutkem a čekají, až poteče voda, aby se mohli napít. To vytváří příležitost pro majitele trávit čas se svou kočkou a věnovat zvláštní pozornost.

Takže kočky mají své vlastní preference, pokud jde o vodu. To je důvod, proč někteří z nich dávají přednost vodě z kohoutku před vodou z misky. Důvody jejich chování se mohou u jednotlivých koček lišit. Zdá se však, že hlavním vysvětlením je pohybující se voda, její čerstvost, její přitažlivost pro lovecký instinkt, její chuť a interakce s majitelem.

Pokud máte kočku, která ráda pije vodu z kohoutku, nebojte se, je to zcela normální. Také se to může stát okamžikem spoluviny mezi vámi a vaší oblíbenou kočkou.

Přečtěte si Je dobré nebo špatné spát se svou kočkou? Odborníci odpovídají

Pokud si chcete přečíst více podobných článků, doporučujeme vám podívat se na náš Kategorie zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.