Accueil » Zvířata » 5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších plemen koček

5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších plemen koček

Psi jsou často považováni za nejinteligentnější domácí mazlíčky. Přesto milovníci koček vědí, že naši kočičí přátelé mohou být také chytří a milí společníci.

Pět plemen koček známých pro svou inteligenci a loajalitu

Od zvědavosti siamských až po zlomyslnost mainských mývalích koček tyto kočky dokazují, že inteligence se neomezuje pouze na psy.

1. Siamská kočka

Siamka je jedno z plemen koček nejinteligentnější a nejvýraznější. Je obdařen zvědavou a pohotovou postavou a je skutečně schopen rychle se naučit nové triky a řešit problémy.

Přečtěte si Jak získat kočičí náklonnost? Zde je řešení!

Siamský má navíc charakteristický hlas a schopnost komunikovat se svými majiteli. Konečně, díky své společenské povaze, miluje trávit čas se svými majiteli a je známý svou loajalitou ke své rodině.

5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších plemen kočekZachyťte facebook

2. A Bengálsko

Bengálsko je domácí divoká kočka, která se vyznačuje exotickým vzhledem a mimořádnou inteligencí. Tyto kočky jsou známé svou schopností učit se triky, hrát interaktivní hry a dokonce chodit na vodítku.

Bengálsko je také velmi obratné a dokáže řešit složité problémy. Přestože má bezmeznou energii, je také velmi přítulný ke svým majitelům.

5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších plemenZachyťte facebook

3. Mainská mývalí

Mainská mývalí kočka je obří kočičí plemeno známé pro svou přátelskou a jemnou povahu. Navíc jsou extrémně inteligentní a dokážou se rychle naučit triky a chování.

Přečíst Toulavá kočka bere svá koťata na ošetření na kliniku

Jejich zvědavá a hravá povaha je navíc nutí prozkoumávat okolí, řešit hádanky a řešit problémy. A konečně, díky své impozantní velikosti jsou mainské mývalí zvláště dobré v otevírání dveří.
5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších plemen kočekZachyťte facebook

4. Ruská modrá

Ruská modrá je půvabné a elegantní plemeno koček, oceňované pro svou inteligenci a láskyplné chování. Tyto kočky jsou velmi pozorné a snadno se naučí rutině svých majitelů.

Ruská modrá má také jemný a klidný charakter. Což z něj dělá ideálního společníka pro klidné a trpělivé lidi. Snadno se učí specifickému chování a jsou velmi loajální ke své rodině.
5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších plemenZachyťte instagram

5. Habešský

Habešská kočka je plemeno koček pocházející z Afriky, známé svou krásou a inteligencí. Jsou extrémně aktivní a zvědaví. Což je proto nutí prozkoumat každý kout svého prostředí.

Přečtěte si Toto kotě se narodilo s deformací obličeje, přesto je to šťastné zvíře

Habešané mají skvělou schopnost rychle se učit a přizpůsobovat se novým situacím. Jejich otevřená povaha a hravé chování z nich dělají společníky radostný a láskyplný.

5 nejinteligentnějších, nejvěrnějších a nejmilejších kočičích plemenZachyťte facebook

Kočky jsou nezávislá zvířata a méně inteligentní než psi. Těchto pět kočičích plemen však dokazuje opak. Jsou obdařeni inteligencí, sebedůvěrou a náklonností a ukazují, že mohou být také inteligentními a milujícími společníky.

Bez ohledu na to, jaké plemeno vás osloví, tyto kočky nabízejí svým majitelům jedinečný a obohacující zážitek.

Pokud si chcete přečíst více článků podobných tomuto, doporučujeme podívat se do naší kategorie Zvířata.

Přečtěte si Proč siamské kočky mění barvu a co to znamená?

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.