Accueil » Zvířata » 5 nejpodivnějších věcí, které psi dělají, má vysvětlení!

5 nejpodivnějších věcí, které psi dělají, má vysvětlení!

Mnohé z chování psů, které považujeme za podivné, jako je tisíckrát se otočit před spaním, pomalu polykat granule z misky například na koberci v obývacím pokoji, škrábat po podlaze po vykakání nebo zahrabávat objekty, jsou výsledkem čistého instinktu, mocného vlčího dědictví.

Psi, stejně jako kočky, často dělají věci, které nám lidem připadají velmi zvláštní. Všechny však mají své vysvětlení.

Další chování Jiné podivné chování může být známkou bolesti nebo nepohodlí, proto mu věnujte pozornost. Kolikrát jste viděli svého psa tahat zadek po podlaze? Hodně, že? Uvědomte si, že pokud to váš pes dělá, může mít střevní červy nebo z nějakého důvodu nemůže vyprazdňovat anální žlázy. Když se psi koušou do ocasu, mohou také cítit bolest. Řešení už znáte: k veterináři!

Zde je 5 věcí zvláštní, že váš pes a odborná vysvětlení, která vám pomohou lépe porozumět vašemu zvířeti.

Pojídání kamenů
Zdroj: Capture Instagram

Buďte opatrní, protože kameny mohou propíchnout střeva. zvíře. Stejně jako se to často stává, když pes žere trávu, když sežere kameny, písek nebo cement, bude se pes snažit přinutit ke zvracení, protože bude mít problémy, jako jsou problémy s ledvinami nebo pálení žáhy. Labradoři a zlatí retrívři jsou na to velmi citliví.

Válení po zemi
Zdroj: Capture Instagram

Mnoho psů je pro nás velmi příjemné válet se v trávě nebo na koberci, je to pro nás jako masáž. Jindy si získají naši pozornost, zejména když se na ně podíváme a smějeme se (pokud to zvíře dělá pořád, možná mu nevěnujete pozornost), a požádají o pomazlení. V jiných případech to může znamenat, že mají svědění (pozor na blechy, klíšťata a alergie) nebo proto, že jsou nepohodlné. Důvodem je snaha zamaskovat svůj pach, například když se koupou, nebo protože se jim nelíbí váš pach.

Honba za ocasem
Zdroj: Capture Instagram

Honí se váš pes občas za ocasem? Může se nudit a hledat na chvíli rozptýlení, zejména pokud je to štěně. Pokud vás toto chování baví a on si toho všimne, možná to dělá proto, že vás to baví.

Jí své vlastní výkaly i výkaly ostatních.
psiZdroj: Capture Instagram

Existuje mnoho příčin které mohou způsobit, že váš pes bude jíst vlastní výkaly. Nejčastější jsou: pokud jídlo, které jí, obsahuje příliš mnoho obilovin a má nutriční nedostatky, pokud má zažívací potíže, pokud se nudí, protože tráví příliš mnoho času sám doma, pokud je hladový, například pokud má velmi přísnou dietu, pokud jste ho příliš často trestali za to, že se doma pokakal… V každém případě ho vezměte k veterináři.

Jíst jídlo mimo misku
Zdroj: Capture Instagram

Kolikrát se vám stalo, že jste dali psovi jídlo do misky a on ho pomalu snědl v jiné části místnosti? Odborníci na chování psů na tento postoj odpověď. Když divocí psi Při lovu si submisivní členové smečky odnášejí kousky potravy jinam, aby se nemuseli prát s vůdcem a mohli se krmit v klidu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.