Accueil » Zvířata » 5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte i doma

5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte i doma

5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte doma

Psi mohou mít až 250 milionů čichových buněk, zatímco lidé jich mají pouze 5 milionů. Proto je jejich čich citlivý na silné nebo intenzivní pachy. Například ty, které se nacházejí v čisticích prostředcích.

5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte doma

1) Ocet. Někteří majitelé často používají tento přípravek, aby odradili své psy od močení v rozích domu. Silný kyselý zápach, který vydává, je však tak intenzivní, že se pro ně stává agresivním.

2) Citrusové plody. Psi nemají rádi citrusové vůně. Například pomeranč, citron a mandarinka. Většina psů se naučí držet se od těchto vůní dál, protože mohou způsobit podráždění dýchacích cest.

Přečtěte si více
Kočka odmítá opustit umyvadlo, majitel zavolá policii a zjistí proč!

3) Pálivé papriky. Pálivé papriky často vyvolávají pocit pálení. Také tento zápach může způsobit podráždění dýchacích cest, a to kvůli přírodním chemickým sloučeninám, které obsahují a které se nazývají kapsaicinoidy.

5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte domaZdroj: Capture Instagram

4) Čisticí prostředky. Přípravky, jako jsou bělidla a čpavek, produkují silné pachy, které psi nesnášejí. Také je třeba dbát na opatrnost při ponechávání těchto typů tekutin v domě. Je třeba dbát na to, aby psi nepili z kbelíku obsahujícího tyto předměty.

5) A konečně parfémy. Zatímco nám mohou některé druhy parfémů příjemně vonět, zvířata tuto koncentrovanou vůni často nevítají. Je to proto, že vůně je pro jejich nosy příliš silná. Je to proto, že parfémy kombinují mnoho pachů, které pes nemá rád, například alkohol, oleje a další chemické sloučeniny.

5 pachů, které psi nesnášejí a které možná používáte domaZdroj: Instagram
Která psí plemena mají nejvyvinutější čich?

Bloodhound má 300 milionů čichových receptorů. To z něj dělá plemeno s nejvýkonnějším nosem. Po něm jsou tito psi známí svým čichem:

Přečtěte si více
Takhle vidí psi život svým nosem

  • Baset.
  • Bígl.
  • Labrador.
  • Zlatý retrívr.
  • Německý ovčák.
  • Belgický ovčák malinois.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.