Accueil » Zvířata » 5 plemen psů, která jsou nejvíce náchylná k rakovině

5 plemen psů, která jsou nejvíce náchylná k rakovině

Stejně jako lidé trpí i psi rakovinou. Ne všechna plemena však mají stejnou pravděpodobnost vzniku zhoubného a potenciálně smrtelného nádoru.

Veterinář s přezdívkou „Ben the Vet“ odhalil, které pět plemen psů u kterých je největší pravděpodobnost, že se u nich během života vyvine rakovina.

5 plemen psů, která jsou nejvíce náchylná k rakovině

„Na pátém místě je boxer“který je náchylný k řadě nádorových onemocnění. Patří mezi ně nádory mozku, fibroidní nádory a lymfomy.

Přečtěte si více
Tento bengálský tygr vážil při záchraně 13 kilogramů a působivě se zotavil

5 plemen nejvíce náchylných k rakoviněZdroj: Capture Instagram

Číslo čtyři: „Jsem velmi smutná, protože miluji Zlaté retrívryČasto však onemocní rakovinou,“ říká veterinář. „Bohužel tyto nádory mohou prasknout a způsobit masivní vnitřní krvácení. To je často první známka toho, že se jedná o nádor,“ vysvětluje lékař.

5 nejnáchylnějších psích plemen k rakoviněZdroj: Capture Instagram

Třetím psem, kterého odborník uvádí, je rotvajler. Vysvětluje: „Studie ve Velké Británii zjistila, že 45 % z nich umírá na rakovinu. Podle výzkumu rakoviny u lidí se tato statistika pohybuje kolem 24 %. Studie zjistily podobné procento i u čistokrevných psů obecně.
5 plemen s největším sklonem k rakoviněZdroj : Capture Instagram

Rotvajleři jsou Rotvajleři jsou „obzvláště náchylní k typu kostního nádoru zvaného osteosarkom, který nejčastěji postihuje velká a obří plemena psů“.

„Číslo dvě je bernský salašnický pes. Je to škoda, protože jsou to výjimeční psi. Ale opět jsou velmi náchylní k rakovině,“ říká autor. „Některé studie ukázaly, že na rakovinu umírají častěji než na všechny ostatní příčiny smrti dohromady. Typem rakoviny, ke kterému jsou obzvláště náchylní, je histiocytární sarkom,“ říká lékař.

Přečtěte si více
Máte raději kočky nebo psy? Vaše preference o vás hodně vypovídají

5 plemen psů, která jsou nejvíce náchylná k rakoviněZdroj : Capture Instagram

Konečně hladkosrstý retrívr: „Myslím, že jsou to úžasní rodinní psi, a miluji hladkosrsté retrívry. Ale nedokázal bych snést to trápení, že jsem o ně přišel tak předvídatelným způsobem,“ říká lékař.

5 plemen nejnáchylnějších k rakoviněZdroj : Capture Instagram

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.