Accueil » Zvířata » 5 psích plemen, která se hodně podobají vlkům

5 psích plemen, která se hodně podobají vlkům

Pokud máte rádi vlky a psy, tento článek vás potěší.. V následujících řádcích vám ukážeme 5 plemen psů, která se velmi podobají vlkům. Chtěli byste se s nimi setkat? Některé z nich vás zanechá beze slov!

1. Wolfdog :

Na stránkách Wolfdog je nejméně z 50 % kříženec s vlkem.Nejedná se tedy o uznané plemeno psa. Ze všech psů na tomto seznamu má nejblíže k vlkovi. Je však třeba poznamenat, že je zakázány v mnoha zemích.

Obecně, Wolfdog je zdravé zvíře s více či méně šíleným chováním v závislosti na úrovni genetické zátěže. Lze tedy rozlišit tři různé úrovně:

Nízká zátěž nebo nízká genetická úroveň : mezi 1 % a 49 % vlčí DNA.
Střední zátěž nebo střední genetická úroveň : mezi 50 % a 75 %.
Vysoká zátěž nebo vysoká genetická úroveň : více než 75 %. Je nejblíže vlkovi.

Zdroj: Capture Instagram

2. Tamaskan :

Na stránkách Tamaskanznámý také jako finský vlkodav, je jedním ze psů, kteří se díky svému původu nejvíce podobají vlkovi. Objevil se na počátku 80. léta 20. století jako výsledek křížení sibiřských huskyůAljašští malamuti a němečtí ovčáci. Cílem bylo vytvořit psa, který by byl co nejvíce podobný vlkovi, ale měl povahu a temperament domácího psa. V průběhu let někteří chovatelé zvýšili lupoidní genetiku psa křížením s šedými vlky a jinými plemeny psů považovanými za „vlčáky“. Není plemenem uznaným Mezinárodní kynologickou federací (FCI).

Vzhled Tamaskan je impozantníJe to velmi velký vlk s obrovským vlčím vzhledem. V kohoutku měří 60 až 70 cm a váží 25 až 40 kg. Samice jsou menší než samci.

Zdroj: Capture Instagram

3. Aljašský malamut :

Na stránkách Aljašský malamut je starobylé plemeno, které Inuité chovali jako tažné a smečkové psy. Jsou to mimořádně silná zvířataprotože mohou nést až 20 kg hmotnosti na několik kilometrů (téměř polovina jejich vlastní hmotnosti).

Samci měří v kohoutku až 66 cm, samice 61 cm. Samci mohou vážit až 45 kg a samice až 38 kg. Jejich průměrná délka života je 10 až 12 let.

Sibiřský husky je velký pes, ale menší než aljašský malamut. Samci dosahují v kohoutku 60 cm a samice asi 56 cm. Co se týče hmotnosti, je samci mohou vážit kolem 27 kg a samice kolem 23 kg.. Průměrná délka života huskyho je 12-14 let. Jejich srst vyžaduje neustálé kartáčování, aby se odstranily odumřelé chlupy.

Jedná se o pes, který špatně snáší samotuProto je nutné ho od útlého věku vychovávat tak, aby se s ním naučil správně zacházet. Je velmi mazlivý, aktivní a přátelský a potřebuje každodenní dávku pohybu.

psiZdroj: Capture Instagram

4. Československý vlkodav :

Další z psi podobní vlkům nejoblíbenější je československý vlčák. Je to výsledek experimentu provedeného v roce 1955. Německý ovčák byl zkřížen se čtyřmi karpatskými vlky a po několika generacích vznikl poměrně vyrovnaný vlčák. Výsledkem byl vrh kříženců, kteří se mohli vzájemně rozmnožovat. Plemeno se dále vyvíjelo až do, v roce 1982 byl československý vlčák uznán za národní symbol. Československé republiky.

Tito psi musí být od útlého věku řádně socializováni s lidmi a ostatními zvířaty. Pokud nejsou správně socializováni, bývají plaší a ostražití, s nečekanými agresivními reakcemi.

Ije velmi hierarchický, a pokud není dobře socializovaný.Může mít problémy s jinými psy a malými zvířaty.

Zdroj: Capture Instagram

5. Kanadský eskymácký pes :

Na stránkách Kanadský eskymácký pesKanadský eskymácký pes, známý také jako Qimmiq, je velký pes, kterého Inuité používají k tahání saní. Je považován za nejstarší psí plemeno v Severní Americe. Jejich velikost se pohybuje od 50 do 70 cm v kohoutku, přičemž samci jsou větší než samice. Mohou vážit mezi 20 a 40 kgv závislosti na pohlaví.

Toto plemeno je na ústupu kvůli modernímu používání sněžných skútrů v Arktidě. Někdy je také nahrazují rychlejší, ale méně odolná plemena aljašský malamut a sibiřský husky.

Zdroj: Capture Instagram

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.