Accueil » Zvířata » 6 situací, které váš pes vidí dříve, než nastanou

6 situací, které váš pes vidí dříve, než nastanou

Strach, smrt nebo změny počasí… Psi nás překvapují svým šestým smyslem. Všichni si uvědomujeme, že psi mají určité schopnosti, které lidé nemají. Díky svému čichu a sluchu jsou schopni předvídat situace dlouho předtím, než nastanou. Mají také velmi vyvinutý orientační smysl a přesné biblické hodiny.

Co dokáží vnímat přesně a někdy dokonce s předstihem?
Změny času :

Když se blíží bouřeZvíře to může zjistit s předstihem díky míře vlhkosti ve svém prostředí. Díky své sluchové citlivosti vnímají hřmění mnohem dříve než my, a dokonce i zemětřesení. To jim umožní ukrýt se nebo se dostat do bezpečí dříve, než k tomu dojde.

Strach:

Všichni jsme slyšeli výraz „Psi cítí strach“. Když se bojíme, stoupá nám adrenalin a začneme vylučovat feromony, které zvíře vnímá čichem. Kromě toho, pes je skvělým studentem naší řeči těla.a skrze něj zná všechny naše emoce.

6 situací, které váš pes vnímá dříve, než nastanouZdroj: Capture Instagram
Váš duševní stav:

Jak bylo uvedeno v předchozím bodě, psi jsou velmi všímavé, což jim umožňuje zjistit. jsou šťastní, vystrašení, smutní…

Když jdete ven nebo se vracíte domů :

Tato intuitivní schopnost je dlužná, na jedné straně jejich biologickým hodinám, které fungují s úžasnou přesností. Kromě toho díky pozorování znají výstupní protokol a samozřejmě díky sluchu a čichu vědí, kdy se vrátíme.

Pokud jste nemocní :

Psi jsou speciálně vycvičeni vyškolení k odhalování určitých nemocí nebo k prevenci nehod dříve, než k nim dojde. Existují již studie psů, kteří dokáží odhalit rakovinu dříve, než je diagnostikována, cukrovku a dokonce i epileptický záchvat několik minut před jeho začátkem. To vše díky jejich čichu a smyslu pro pozorování.

6 situací, které váš pes vnímá dříve, než nastanouZdroj: Capture Instagram
Smrt:

Když má člověk zemřít, není divu, že se zvíře ve dnech, které mu předcházejí, chová neobvykle. Děje se tak díky chemickým změnám, kterými tělo během tohoto procesu prochází a které je zvíře schopno vnímat čichem.
Pokud víte o podobné situaci, rádi se o ní dozvíme!

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.