Accueil » Zvířata » 7 věcí, které byste nikdy neměli dělat se svým psem

7 věcí, které byste nikdy neměli dělat se svým psem

Adopce psa jako životního partnera má mnoho výhod, jako je větší štěstí, klid v duši nebo dokonce snížení stresu. Důvodů, proč jsou psi jedním z prvních přání, když přemýšlíte o domácím mazlíčkovi, je více než dost.

Pokud uvažujete o adopci psa Pokud uvažujete o adopci psa nebo už nějakého máte, měli byste vědět, že některá plemena se cvičí snáze než jiná. Některá plemena například štěkají více než jiná. Je také důležité si uvědomit, že některé naše chování může být špatné. Je také důležité si uvědomit, že určité chování z naší strany může být špatné nebo dokonce kontraproduktivní pro výchovu a pohodu našeho zvířete.

Řada chování, gest a nepochopených pojmů, kterým bychom se měli u svého psa vyhnout. Abychom respektovali jeho potřeby a zajistili mu co nejlepší kvalitu života. Vezměte na vědomí!

Co všechno se psem nedělat

1. Snažíme se ho přimět, aby myslel a jednal jako člověk.

Chování ke psovi jako k člověku nebo s ním mluvit jako s dítětem může vypadat jako láskyplné zacházení. To je však ve skutečnosti velká chyba. Nejenže se v této situaci cítíme nepříjemně, ale také ignorujeme skutečné potřeby svého mazlíčka.

Musíme si uvědomit, že náš pes je zvíře, a ne dítě. Musíme ho proto nechat chovat se, hrát si, odpočívat a žít jako každého jiného psa a dát mu lásku. Ale neměli bychom ho oblékat jako člověka, dávat mu jídlo z našeho talíře. Nebo ho posadit k jednomu stolu s námi, nebo dokonce věřit, že sám chápe, co může nebo nemůže dělat.

7 věcí, které byste nikdy neměli dělat se svým psemZdroj: Capture Instagram
2. Dovolte mu cokoli

Když adoptujeme psa, nesmíme zapomínat na lásku, hrát si s ním a hýčkat ho. Měli bychom ale také věnovat hodně času jeho výcviku. Zásadní prvek, který bohužel mnoho majitelů ignoruje. V důsledku toho psi velmi často vyrůstají s problémy v chování nebo se špatnou socializací s ostatními psy a lidmi. To vede k opuštění zvířete.

3. Nedovolte mu, aby se stýkal s lidmi

Ačkoli ne všichni lidé se rádi stýkají s lidmiPsi jsou od přírody nejspolečenštější zvířata. Na procházce se tak váš pes bude chtít vždy s každým pozdravit. Nebraňte tedy svému psovi v tom, aby se zdravil s ostatními psy, hrál si s nimi nebo se zdravil s jinými lidmi. I když se na to necítíte stejně.

4. Opusťte ji nebo ji zamkněte

Držet psa trvale zavřeného nebo uvázaného je ten nejhorší trest, který můžete zvířeti udělit. Musíme si uvědomit, že pes je členem naší rodiny, a ne hlídač nebo alarm.

Opouštění psů je bohužel další z těch skutečností, které také denně zažíváme. Často také souvisí s tím, že si naprostá většina lidí neuvědomuje, že adopce je důležité rozhodnutí. Dobře promyšlené a zodpovědné rozhodnutí. Nesmíme zapomínat, že zvíře bude od okamžiku adopce dalším členem rodiny, kterému musíme věnovat potřebnou péči, pozornost a náklonnost.

7 věcí, které byste nikdy neměli dělat se svým psemZdroj: Capture Instagram
5. Vyčítat mu hodiny poté, co udělal něco špatného.

V okamžiku, kdy vidíme našeho psa. Ve chvíli, kdy vidíme, že náš pes dělá něco špatně, musíme jeho chování napravit. Tímto způsobem si pes spojí vaše pokárání s tím, že dělá něco, co nechceme, aby dělal. Nebude fungovat, když mu vynadáme o několik hodin později.

6. Koupání vlastním šamponem

Nejednoho člověka napadlo umýt svého psa s lidským šamponem. Obvykle proto, že nemají po ruce žádný jiný šampon. To by však byla velká chyba. Máme tendenci si myslet, že všechny čisticí přípravky fungují na všechny typy pleti stejně. U psí srsti tomu tak není.

7. Krmení v různých denních dobách

Je důležité, abyste svému psovi poskytovali stravu. Je důležité, aby váš pes dostával kvalitní stravu. Je však také důležité mít na paměti, že je důležité dodržovat denní dobu krmení. Pokud tak neučiníte, je to to nejhorší, co můžete svému psovi udělat. Zejména pokud chcete, aby jedlo a nehrálo si s jídlem a nechávalo ho v misce celé hodiny (v takovém případě je vhodné ho po 15 minutách odnést).

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.