Accueil » Zvířata » Agresivní virus, který si vyžádal život desetiletého psa Stiflera

Agresivní virus, který si vyžádal život desetiletého psa Stiflera

Stifler se vyznačoval vitalitou. Byl to silný, přehnaně ochranářský a energický pes. Kromě toho se vždy vyznačoval obranným instinktem vůči svým příbuzným. „Moje dcera říkávala, že byl její ochranou před příšerami,“ vzpomíná Juan Diego Dillmann, majitel psa.

Navzdory jeho houževnatosti a stejně jako drtivá většina psovitých šelem, se bál ohňostrojů. Když se blížily prázdniny roku 2022, rozhodl se Juan poslat svého psa do denního centra. Bohužel o několik hodin později se Juan Diego dozvídá, že se Stiflerův zdravotní stav zhoršil.

„Dne 23. prosince jsem ho nechal ve školce. Vždycky jsem ho tam posílala kvůli problémům s ohňostroji doma. Takže tam šel 24. prosince. A když jsem byl na cestě, 25. prosince, tak mi zavolali. Což mi přišlo velmi zvláštní. Protože školka to téměř nikdy nedělala. Ale řekli mi, že Stifler, kterému bylo 10 let, kadí krev,“ vzpomíná Juan.

Přečtěte si více
Video: Tento pes jezdí každý den sám autobusem do parku

Proto okamžitě kontaktoval veterináře. Situaci však zkomplikovala skutečnost, že pes již nevypouštěl stolici, ale čistou krev. „Byly to čisté výtoky,“ říká Juan.

Agresivní virus, který si vyžádal život desetiletého Stiflera.Zdroj: Capture Instagram
Vzhledem k závažnosti Stiflerova stavu bylo lékařské doporučení hospitalizovat ho v nemocnici.

„První diagnóza zněla, že jde o stres z ohňostroje. V té době byl velmi slabý, spal. Zařídil jsem, aby byl hospitalizován. Byl mu proveden rentgen, aby se vyloučily jakékoli organické problémy. Po několika hodinách mu doporučili, aby dostal kuřecí maso bez soli, protože nechtěl jíst a musel vyloučit krev,“ říká Juan.
Agresivní virus, který si vyžádal život desetiletého psa Stiflera.Zdroj: Capture Instagram

Bohužel, pes nechtěl jíst. Pak mu zkusili dát jen kuřecí vývar a on konečně jedl. Druhý den se jeho stav zdál být povzbudivější.

„Měl mnohem lepší náladu. Před námi se vykakal. A jeho stolice dostávala hnědší barvu, to bylo dobré znamení. Večer jsem šel domů a asi ve dvě hodiny ráno mi volal veterinář a říkal: „Juane, on dobře asimiloval potravu, ale před pár minutami zvracel a námaha, kterou vynaložil, mu způsobila infarkt. Resuscitují ho, ale myslím, že se ho nepodaří zachránit,“ vzpomíná s velkým smutkem jeho majitel.

Čtěte dál
Tohle je obří kočka, která hledá šťastný domov a někoho, kdo by ji miloval

María Clara Dueñas Galarza, veterinární lékařka, která Stiflera ošetřovala, vysvětluje, že zvíře zemřelo na různé multisystémové problémy.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.