Accueil » Zvířata » Chow chow, poznejte historii a vlastnosti tohoto neuvěřitelného psa

Chow chow, poznejte historii a vlastnosti tohoto neuvěřitelného psa

Chow chow, poznejte historii a vlastnosti tohoto neuvěřitelného psa

Čau-čau je středně velké až velké domácí zvíře, které pochází z Číny. Podle výzkumu provedeného časopisem Science se jedná o jednoho z nejstarších dnes žijících psů. Vyznačuje se také lvím vzhledem a říká se, že je strážcem buddhistických chrámů.

Původ čau-čau

Od doby, kdy byl tento pes poprvé vycvičen, vystřídal mnoho rolí. Byl tahounem saní, lovcem, honákem dobytka a psem na jídlo. Na Západ se toto plemeno dostalo v 19. století. Kromě toho je čínského původu a existuje již tisíce let.

Čau-čau je malý, kompaktní, hranatý pes. Ocas je zahnutý přes hřbet. Vnitřní strana tlamy a jazyk jsou modročerné. Kromě toho může mít dva typy srsti, tvrdou nebo měkkou, a širokou škálu odstínů (černá, načervenalá, modrá, béžová, krémová nebo bílá). Dospělí jedinci jsou obvykle 48-56 cm dlouzí a váží 26-32 kg. Dospělé samice měří 46-51 cm a váží 20-25 kg.

Přečtěte si více
Rodina našla svého ztraceného psa, překvapili svého chlapce ve škole (fotografie)

Čau-čau pesZdroj : Capture Instagram
Osobnost

Na druhou stranu je čau-čau odměřený pes. který může být poněkud tvrdohlavý. Někdy se na člověka upnou natolik, že mohou štěkat, pokud mají pocit, že jim nebo jejich majiteli hrozí nebezpečí.

Čau-čau pesZdroj : Capture Instagram

Konečně může vypadat jako medvídek, ale není tomu tak. Chovatelé v posledních letech zlepšili jejich temperament. Také mnoho čau-čau má špatný temperament v důsledku špatné socializace nebo výcviku v době, kdy byli štěňaty. Proto je důležité seznamovat je s dětmi, kočkami a jinými domácími zvířaty, když jsou ještě malí.

Pokud jste klidný a samotářský člověk, bude vám čau-čau dělat společnost.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Ke čtení
Co se stane, když své kočce nebo psovi omylem ostříháte knír?

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.