Accueil » Zvířata » Cítí psi smrt lidí? Zde je odpověď

Cítí psi smrt lidí? Zde je odpověď

Možná jste to věděli, nebo ne, ale pravdou je, že se hodně mluví o tom, že psi cítí smrt lidí. V historii byli lidé vždy obklopeni domácími zvířaty, což posilovalo vzájemné vztahy, zejména se psy.

Pro mnohé je to otázka, kterou si kladli po celou dobu jejich vztah ke psům. Zjistěme tedy, co si myslí odborníci na chování psů. Čtěte dál!

Reakce psů na smrt:

Stejně jako se lidé od sebe navzájem velmi liší, ne všichni psi reagují stejně k možné smrti jejich majitelů. Navíc uprostřed rodinného zármutku může být obtížné identifikovat jejich reakci na tuto událost.

Některá zvířata se projevují klidně, například sedí vedle člověka nebo spí u jeho nohou apod. Někteří však nebudou tak klidní tváří v tvář tomu, co cítí. V těchto případech dávají najevo, co cítí, tím, že si stěžují a snaží se nemocnému co nejvíce pomoci.

Odborníci tvrdí, že psi cítí smrt?

Podle sdružení pro péči o psy WagWalking, psi vycítí, když je někdo mrtvý. Kromě toho není možné zjistit, jak to dělají, analýzou řeči jejich těla.

Chceme-li těmto signálům našeho domácího mazlíčka porozumět, je nutné naučit se tato gesta rozpoznávat a interpretovat. V baleních, psi mohou zjistit podle chování nepohodlí, slabosti nebo nemoci jejich členů. Když se zvířata ochočí a jejich smečka se stane lidskou, pochopí i své činy.

Vnímají psi smrt lidí?Zdroj: Capture Instagram

American Kennel Club je nezisková organizace, která se zabývá prevencí a léčbou nemocí všech psů. Uvádí také, že psi truchlí při úmrtí zvířete nebo blízkého člověka, což se projevuje jejich chováním.

Cítí to a doprovázejí svého milovaného až do konce:

Profesor antropologie na College of William and Mary ujišťuje, že „nemůžeme pochopit, jak zvíře chápe nebo přemýšlí o smrti“.

Ale pro něj, je jasné, že to, co lze hodnotit, je jejich chování. Proto když cítí, že někdo umírá, někdy ho v tichosti a klidu doprovází. Účinně poskytují svou ochranu, i když hrozí nebezpečí, kterému se nelze vyhnout.

Pokud tedy žijete se psy, naučit se Naučte se interpretovat jejich gesta a chování. Užívejte si jejich společnosti i ve chvílích slabosti, nemoci a smutku.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.