Accueil » Zvířata » Co dělat, když váš pes dostane kopřivku?

Co dělat, když váš pes dostane kopřivku?

Pokud má naše zvíře kopřivku nebo puchýře na kůži, zánět apod., znamená to, že se jedná o alergii. Přestože příčiny jsou zřídka známé, bylo prokázáno, že v důsledku genetické predispoziceNěkteří psi reagují velmi odlišně na potraviny, které mohou způsobit svrab, nebo na kousnutí klíštětem, blechou apod.

Co je to kopřivka?

Kopřivka je otok kůže, při kterém je povrch kůže červený. Je to způsobené silným průtokem krve (zúžení cév. Kůže proto může být teplá a může začít otékat. Ve skutečnosti jsou tyto jevy obranným mechanismem těla. Zúžení cév umožňuje zapojení buněk imunitního systému a jejich útok na původce poškození kůže.

Kopřivka je obvykle způsobené vnějším prvkem přicházející do styku s kůží. Do těla se dostane určité množství této látky a zánět začne „bojovat“ proti hrozbě. Kopřivka se může projevovat jako malé, roztroušené červené skvrny (jako hrbolky) nebo jako úplný zánět v dané oblasti.

Co mám dělat, když má můj pes na kůži kopřivku?Zdroj: Capture Instagram

Co je to alergie?

Alergie je náhlá a přehnaná reakce imunitního systému. Náhlá a přehnaná reakce imunitního systému na vnější agens (alergen), která vede k progresivnímu zánětu. Tento proces může postihnout kůži, vnitřní sliznice a dýchací cesty. U psů je nejčastějším projevem dermatitida (kožní bulky), které odpovídá 7,6-10 % klinicky pozorovaných případů.

Jaké jsou příčiny alergie psů?

Některé z těch nejdůležitějších jsou typy čisticích prostředkůNěkteré druhy čisticích prostředků, některá léčiva, hmyz, spory pylu, plísně, prach v prostředí, některé potraviny, jako je kukuřice, kuřecí maso nebo mouka atd.

Výskyt kopřivky závisí na typu alergie.

Pokud víme, že náš pes je alergie na bodnutí hmyzemPokud je váš domácí mazlíček alergický na bodnutí hmyzem, musíme zajistit, aby nebyl těmito vnějšími činiteli napaden. Stejně jako repelentní přípravky, jako je obojek proti blechám, díky kterému nebudeme muset denně používat specifické insekticidní přípravky.

V případě potravinových alergií je nutné najít zdroj problému (potravinu, která alergii způsobuje). Pro úplnou jistotu je pro našeho přítele lepší jíst tzv. vyvážené potraviny, tj. potraviny bohaté na živiny a obsahující všechny vitamíny potřebné pro zdravý život.

Některé příznaky alergie:

Příznaky jsou jasné: nadměrné škrábání často doprovázené sténáním a chrapotem, vypadávání chlupů v oblasti a… zápach v uších. Všechny tyto příznaky svědčí o tom, že náš domácí mazlíček trpí alergií. Někteří psi jsou alergičtí na blechy a klíšťata a ke spuštění alergického procesu stačí jediné kousnutí.

Co mám dělat, když má můj pes na kůži kopřivku?Zdroj: Capture Instagram

Ačkoli se tyto příznaky u jednotlivých zvířat liší, obvykle se projevují zarudnutím a svrabem na uších. V ostatních případech dochází k podráždění kůže s tvorbou šupin, vypadávání vlasůKromě kýchání, zvracení, průjmu, hlubokého dýchání, potíží s dýcháním atd. existují i další příznaky. Kromě kýchání, zvracení, průjmu, hlubokého dýchání, potíží s dýcháním apod.

Pro určení vhodné léčby je třeba diagnostikovat typ alergie. kterým zvíře trpí.

Jak se chovat :

Po zjištění alergie je třeba co nejdříve vyhledat veterinárního lékaře. Veterinární lékař provede kožní a krevní testy. Poté následuje program všeobecné prevence, který se snaží posoudit přesný původ alergie a její příčinu, aby bylo možné přijmout vhodná opatření.

Je vhodné určit zda zvíře trpí svými alergiemi na dvorech nebo zahradách. Pozornost je však třeba věnovat také rostlinám, s nimiž se zvíře při chůzi dostává do kontaktu. Kromě toho by měla být zkontrolována jeho strava, zejména pokud se předpokládá, že problémy mohou být způsobeny potravinovou alergií.

Mezi nejužitečnější opatření patří vnější odčervení. zvířete. Jak se vyhnout blechám a klíšťatůmAbyste se vyhnuli blechám a klíšťatům, koupejte psa vhodnými přípravky a v potřebné frekvenci. Vždy mějte na paměti, že příliš mnoho mýdla a vody může také poškodit pokožku a narušit její pH.

Další důležitý aspekt je špatné hojení ranTo může být vstupní branou pro kožní infekce. Psu by se mělo zabránit v olizování ran a rány by se měly řádně vyčistit.

Léčba:

Léčba spočívá ve zmírnění zánětu a svědění. K tomu se používají kortikosteroidy a antihistaminika, které výrazně zmírňují kopřivku a umožňují hojení. Je důležité si uvědomit, že tato ošetření jsou pouze symptomatické a nejsou určeny k k vyléčení alergie.

Neexistuje žádná účinná léčba vyléčit tuto nemocTo proto, že k tomu by bylo nutné upravit celý imunitní systém. Z tohoto důvodu je třeba se za každou cenu snažit vyhnout látkám, které alergii způsobují. V případě potravinové alergie existují specifické diety, které pomáhají zmírnit potíže. Na vše musí samozřejmě dohlížet kvalifikovaný veterinární lékař.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud byste si chtěli přečíst další podobné články, rádi bychom vám doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.