Accueil » Zvířata » Co dělat s tělem vaší kočky po její smrti: 3 řešení

Co dělat s tělem vaší kočky po její smrti: 3 řešení

Vaše kočka zemřela a vy nevíte, co s ní kvůli bolesti dělat? Volba mezi pohřbem a kremací může být skutečně poměrně obtížná. Abyste se mohli rozhodnout, musíte znát všechny možné varianty. Podrobnosti na několika řádcích!

Kočka: Jednoduchá a účinná kremace

Mnoho lidí považuje kremaci za další formu pocty. A mají pravdu, protože si můžete ponechat stopy života kočky doma. Na výběr je hromadná nebo individuální kremace.

První možností je použití veterinárního lékaře. Veterinární lékař pak kočku odveze do krematoria, kde na ni čeká kremační firma. Tuto metodu využívá mnoho lidí, i když za poplatek.

Přečtěte si více
Vše o leonbergerovi, obřím, jemném psovi s majestátním vzhledem

Majitel se nemusí o nic starat, kromě poplatků, které je třeba zaplatit. Kočičí popel však není možné získat zpět. Zejména pokud jsou s ním zpopelněna i jiná zvířata. Tento postup stojí asi 60 eur. To není příliš mnoho!

Individuální kremace probíhá podobně. Máte však tu výhodu, že můžete sledovat kremaci v požadovaném čase. Jakmile je kremace dokončena, dostanete urnu, která obsahuje kočičí popel. Tento způsob je o něco dražší, protože stojí asi 150 eur.
Co dělat s tělem vaší kočky po její smrti: 3 řešení.Zdroj: Capture Instagram

Pohřeb: Kde je nejlepší místo?

Od začátku je důležité vědět, že kočku nelze vyhodit jen tak někde. Nejedná se o odpad, který je třeba zlikvidovat. Kromě toho by vás mohla stát pokutu která činí 150 eur. Za tuto cenu byste ho mohli rovnou řádně zpopelnit!

Oblíbeným místem většiny majitelů je zahrada. A je to zcela legální, pokud jsou splněny určité podmínky. A to zejména v případě, že kočka nepřesahuje 40 kg! Pokud nechcete poškodit svou zahradu, můžete si vybrat i zahradu některého z vašich příbuzných.

Přečtěte si více
Tento pes stráví 6 let za mřížemi, protože je příliš ošklivý, šokující příběh

Existují však některé poměrně specifické podmínky týkající se otvoru. Minimální hloubka je 1,20 m. To zabrání ostatním zvířatům, aby se pokusila kočku vykopat a sníst její mrtvolu. Ujistěte se, že je kočka vzdálena více než 35 m od vašeho domova.

Před pohřbením schovejte kočku pod vrstvu nehašeného vápna. Navrch položte vrstvu plátna. Jako rakev, lepenkovou krabici nebo dřevěnou krabici. Upozorňujeme však, že pokud je příčinou úmrtí nakažlivá nemoc, je nutná kremace.

Kočičí hřbitov může také udělat trik!

Stejně jako lidé mají i kočky svůj vlastní hřbitov. Nemíchejte tato dvě místa! Toto řešení je však poměrně drahévzhledem k různým nákladům s tím spojeným.

Skutečně se musíte postarat o přepravu mrtvoly, vhodnou rakev, roční pozemek atd. To není snadný úkol, protože potřebujete také dobrou smysl pro organizaci. Celkem by vás to mělo stát 250 až 1 200 eur.

Přečtěte si více
Toto je velmi temná stránka toho, že jste veterinářem

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.