Accueil » Zvířata » Co je to obojek pro psy s citronem? K čemu se používá?

Co je to obojek pro psy s citronem? K čemu se používá?

Všichni psi podléhají nemocem Všichni psi jsou během roku náchylní k virovým onemocněním. Proto někteří majitelé, kteří se ocitnou v situaci, kdy je starost o jejich čtyřnohého přítele na prvním místě, zkoušejí domácí opatření, než se vydají k veterináři: jedním z nich je použití citronového obojku.

Funguje citronový obojek?

Veterinární lékař Luis Rojas Ramos ujišťuje, že citronový obojek je všeobecně rozšířeným názorem. „Nemá však žádnou funkci“.

Jednou z hypotéz spojených s jeho účinností je sebeobrana: „Když jsou to toulaví psi a bojují s jinými domácími zvířaty, při útoku obvykle kousnou do tohoto citronu, a protože má kyselou chuť, nechají psa jít.“ vysvětluje veterinář.

Veterinární lékař Alfredo León García zase uvádí. že tento mýtus vychází ze skutečnosti, že při vysokých teplotách „citron údajně absorbuje teplo a vysychá“. Upozorňuje však, že „neexistují žádné studie, které by říkaly, že citron pomáhá“.

Nicméně to není jediné přesvědčení, které v psím světě koluje. Častým mýtem je také vyhýbání se koupání feny v době hárání. A používání oleje při výskytu svrabu je také častým mýtem, tvrdí oba odborníci.

Co je to obojek pro psy s citronem? Funguje to?Zdroj: Capture Instagram
Vypadá nachlazení u psa jako nachlazení u člověka?

„Je tu mnoho podobností. Například, při nachlazení domácích mazlíčků dochází ke kýchání a rýmě,“ vysvětluje Rojas. Upozorňuje však, že se nejedná o stejný virus.

Vysvětluje, že záleží na příčině: „U lidí může být virová nebo bakteriální, stejně jako u psů. V tomto smyslu souhlasí s tím, že činitelé se u obou druhů liší.

Odborníci připomněli imunitní systém. našich věrných přátel. Pokud je příliš slabá, virus ji využije a může vyvolat infekci.

V případě nepohodlí, je třeba nejprve navštívit veterináře, aby se předešlo zhoršení zdravotního stavu zvířete. Další zásadní radou je včasné očkování.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.