Accueil » Zvířata » Co je to pes mývalovitý a proč by mohl souviset s původem Covid-19?

Co je to pes mývalovitý a proč by mohl souviset s původem Covid-19?

Co je to pes mývalovitý a proč by mohl souviset s původem Covid-19?

Nejnovější studie posiluje teorii, že původ viru začal přenosem viru ze zvířat na člověka. A to zejména od psů mývalovitých.

Alespoň to tvrdí vědec z Kalifornské univerzity Jon Cohen v časopise „Science

Tanuki nebo mývalové jsou savci z čeledi psovitých.která zahrnuje řadu všežravých druhů od vlků přes lišky až po psy a kojoty. Pocházejí z východní Sibiře, severní Číny, Vietnamu, Koreje a Japonska.

Přečíst
Krmí toulavého psa, dokud nepřečtou známku na jeho obojku.

Kromě toho se mývalové živí hmyzem, hlodavci, obojživelníky a ptáky. Ale také ryby, měkkýši a mršiny. A také ovoce, ořechy a bobule.

Možný původ covid-19

Analýza byla předložena skupině odborníků Světové zdravotnické organizace (WHO).. Z výzkumu tedy vyplývá, že virus nevznikl v laboratoři, ale přenosem ze zvířete na člověka.

Podle článku získala skupina francouzských vědců přístup ke genetickým sekvencím viru zveřejněným v čínské databázi Gisaid, které shromáždili čínští virologové na trhu s mořskými plody v Huananu, a naznačují, že přenos viru na člověka pochází od tanukiho, asijského psíka mývalovitého. „nevinný“ pes mývalovitý.

Mývalí pes u původu covid-19?Zdroj: Capture Instagram

V Evropě je považován za invazní druh, Toto zvíře má tu čest být nejstarším divokým psem na planetě, který se stále volně pohybuje. Pes mývalovitý je fyzicky velmi podobný mývalovi. V jiných kulturách, například v Japonsku, je považován za talisman pro štěstí.

Přečtěte si více
Video: Proč je to tak zvláštní?

Zvíře je zcela neškodné, jak pro člověka, tak pro ostatní faunu a flóru. Proto se ho lidé na Východě po staletí snažili ochočit. Ostatně ještě před pandemií ho bylo možné v Číně najít k prodeji živého na trzích v oblastech, kde je konzumace psů běžná.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.