Accueil » Zvířata » Co mám dělat, když moje kočka v noci mňouká? Zde je odpověď odborníků

Co mám dělat, když moje kočka v noci mňouká? Zde je odpověď odborníků

Pravdou je, že pozorovat kočičí mňoukání různými způsoby je zábavná podívaná. Je však jasné, že slyšet je občas mňoukat přes den není totéž jako slyšet je často mňoukat v noci.

Pokud chcete být v bezpečí, musíte nejprve zjistit, proč vaše kočka mňouká a co můžete udělat, abyste tomu zabránili.

Proč kočky mňoukají?

Podle odborníků že kočky jsou schopny vyzařovat více než 60 různých mňoukánís různým významem v závislosti na délce trvání, intenzitě a intonaci. Mňoukáním se naše kočky snaží uspokojit své fyzické a emocionální potřeby, ale také nám dát najevo svou náklonnost.

Vskutku, jejich mňoukání může být varovným signálem, abychom jim věnovali pozornost. Kočky se mňoukáním dorozumívají i se svými koťaty, která jsou schopna rozeznat její hlas od hlasů ostatních matek.

Obecně, hlasitěji mňoukají pro ostatní kočky a tišeji pro své majitele. Každá kočka je však jiná, a tak existují kočky, které téměř nemňoukají, a jiné, jako například extrovertní siamské kočky, jejichž náklonnost k mňoukání jim vynesla pověst upovídaných koček.

Zdroj: Capture Instagram

Co můžete udělat, abyste zabránili nočnímu mňoukání?

Aby vaše kočka v noci nemňoukala, musíte vědět. přesně co s ním je. Pozorujte nejen jeho mňoukání, ale také řeč jeho těla.

Vaše kočka může mňoukat z různých důvodů. Zde jsou některé z nich nejčastějších důvodů:

Je v říji

Pokud máte nekastrovanou kočku, může mňoukat, a to způsobem, který je konstantní a škubánky, aby přilákaly Pozor koček kolem něj.

Na druhou stranu, sousední nesterilizované kočky mňoukají v reakci na požadavky koček v říji. V těchto případech lze konflikt snadno vyřešit kastrací kočky.

Hladový

Řada mňoukání Krátké, tiché mňoukání může znamenat, že má kočka hlad. Pokud chcete tuto situaci napravit situaceNezapomeňte, že pořadí a pravidelnost jídla jsou pro kočky zásadní, aby si vytvořily návyky, které jim usnadní klidný spánek.

V ideálním případě byste měli nastavit plán aby si naplnili misky potraviny a vody. Tímto způsobem si vaše kočka zvykne nosit jídlo v čase, který jste určili, a ne v čase, který se vám nehodí. Přesto je dobré nechat v noci venku trochu jídla a vody pro případ, že by se probudila hladová.

Pocit žízně

Zřídkakdy se stává, že by vaše cat Kočka vás budí mňoukáním, protože má žízeň, protože miska s vodou musí být stále plná. Může se však stát, že před spaním zapomeneme naplnit misku vodou. Abyste na to nezapomněli, je dobré si to někam zapsat jako každodenní úkol: napusťte vodu do kočičí misky.

Nezapomeňte, že hydratace je pro kočky zásadní, zejména v horkém počasí.

Jejich odpadkový koš je špinavý

Kočky jsou tak čistotná, že odmítají močit nebo kálit do špinavé podestýlky.

Mějte na paměti, že nocPokud nechcete, aby vás pes budil, vyhoďte jeho misku a požádejte ho, aby ji vyčistil, abyste ji mohli řádně používat. Pokud nechcete být probuzeni, hoďte si. jednoduše před spaním se podívejte na jejich odpadkový koš. Pokud je bez poskvrnky, mějte sladké sny!

Lidská a kočičí empatie

Na závěr bychom rádi zdůraznili význam věnovat pozornost mňoukání a řeči těla. našich koček.

To je to, co nazýváme empatiestejnou empatii, jakou mají kočkovité šelmy, když vycítí duševní stav člověka. lidéTón, hlasitost a intenzita našeho hlasu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.