Accueil » Zvířata » Co se stane, když omylem ostříháte knír své kočce nebo psovi?

Co se stane, když omylem ostříháte knír své kočce nebo psovi?

Co se stane, když omylem ostříháte knír své kočce nebo psovi?

Kočičí vousy se také nazývají vibrissae. Také jsou to chlupy jiné tloušťky a tuhosti než zbytek srsti. A nacházejí se ve specifických oblastech těla. Fungují jako hmatové receptory, které jsou citlivé například na směr a rychlost větru.

To kočkám umožňuje orientovat se v prostorách, kde pro ně může být obtížné vidět, a zůstat ve střehu při vnímání změn.

Kromě vousků na nose, se nacházejí také nad očima, podobně jako řasy. A na zadní straně tváří jako vousy. A konečně na zadní straně předních nohou.

Čtěte dále
Zde je důvod, proč byste nikdy neměli nechat dva psy na vodítku potkat

Ve skutečnosti je normální, že mu někdy vypadávají vousy. Skutečně mu dorostou, stejně jako zbytek srsti. Není však dobré je z estetických důvodů stříhat nebo je hrubě vytrhávat. Je to velmi bolestivé a mohlo by dojít k poranění vlasového folikulu.

Co ukazují kočičí vousy?

Vpřed: je ostražitý.

Vzad: má strach.

Stranou: je klidný a sebevědomý.

Čtěte dál
Zde jsou nejmenší plemena psů

Co se stane, když omylem ostříhám knír své kočky nebo psa?Zdroj: Capture Instagram
Co se stane, když pejskovi zastřihnete knír?

Stejně jako kočky, Psi mají po stranách tlamy, na spodní straně čelisti a na vrcholcích očí silné, nápadné vousy.

Ačkoli si někteří lidé myslí, že by bylo dobré je zastřihnout, není to dobrý nápad. Jsou to velmi důležité nástroje, které s pomocí nervové soustavy zvířete pomáhají navazovat vztahy s okolím.

Signály, které vysílají do mozku, informují psy o směru větru, Signály, které vysílají do mozku, informují psy o směru větru, teplotě, struktuře předmětů nebo terénu kolem nich. Pomáhají jim také lokalizovat se v prostoru, což je nezbytné, když jsou ve tmě nebo když jsou slepí.

Pokud tedy znáte někoho, kdo chce svému psovi zastřihnout vousy, protože si myslí, že tak bude vypadat lépe, řekněte mu, že to není dobrý nápad a že by to mohlo jeho zvířeti ublížit.

Přečtěte si více
Mysleli si, že zachránili normálního kocoura, dokud se jeho srst nezměnila

Co se stane, když omylem ostříhám knír své kočky nebo psa?Zdroj: Capture Instagram
Proč kočky a psi ztrácejí vousy?

Stejně jako lidé i kočky a psi časem stárnou. Je tedy normální, že když naši kamarádi dosáhnou určitého věku, změní se jim barva vousků na bílou (stejně jako šediny). Nebojte se, je to normální.

Psi a kočky také ztrácejí vousy, stejně jako srst. Čas od času uvidíte, že jeden nebo dva vousy vypadnou. Ale nebojte se, časem dorostou.

Co když vašemu domácímu mazlíčkovi vyrostou vousy vypadávají více než obvykle, je důležité poradit se o zdravotním stavu vašeho zvířete s veterinářem.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Ke čtení
Tato rozkošná kočka ukradne všechna srdce, ale také vaše peníze, neuvěřitelné!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.