Accueil » Zvířata » Co to znamená, když kočka zvedne ocas? Vysvětlení

Co to znamená, když kočka zvedne ocas? Vysvětlení

Řeč kočičího těla je fascinující a složitá. Ke komunikaci se svými majiteli a svými vrstevníky používají různé výrazy. Jedním z těchto signálů je poloha ocasu.

Také, když kočka se zdviženým ocasem, může mít různé významy. V tomto článku prozkoumáme různé důvody, proč může kočka zvednout ocas. Ale také to, co to může naznačovat o jeho duševním stavu.

Signály pohody

Když kočka se zdviženým ocasemto může často naznačovat, že se ve svém prostředí cítí sebevědomě a bezpečně.

Přečíst Zhroucený smrtí svého psa vytváří virtuální svět, kde ji může najít

A ocas zvednutý a rovný opravdu známka pohody. Může to také znamenat, že je otevřený interakci a mazlení. Pokud vám vaše kočka představuje svůj ocas tímto způsobem, ukazuje, že je uvolněná a připravená s vámi komunikovat.

Sociální komunikace mezi kočkami

Kočky také využívají polohu svého ocasu ke komunikaci s jinými kočkovitými šelmami. Ve skutečnosti zvedá ocas, aby ukázal svou přátelskost a touhu po interakci.

Kočka tak může mírně stočit ocas nahoru, aby naznačila, že je připravena se přiblížit bez agrese. Zvednutý ocas tedy může sloužit jako sociální signál. To zve ostatní zvířata k přátelské interakci.

Vzrušení z koček

Kočka může také zvednout ocas, když je vzrušená nebo stimulovaná. Pokud si například hraje, pronásleduje hračku nebo pronásleduje kořist, může vzrušením zvedat vysoko ocas.

Číst Psi, opravdová mistrovská díla přírody

To ukazuje, jak je soustředěný a zaujatý činností. V tomto kontextu, může také zvednutý ocas naznačte, že vaše kočka je připravena se bavit a fyzicky cvičit.

Pocit agrese

Dobře, že zdvižený ocas je často spojené s pozitivními emocemi u koček, je důležité si uvědomit, že tomu tak není vždy.

Kočka může zvednout ocas vysoko a nafouknout ho, aby vyjádřila agresi nebo podrážděnost. Pokud si všimnete, že má strnule zvednutý ocas a vrčí nebo projevuje jiné známky nepřátelství, pak je nejlepší ho nechat na pokoji, dokud se neuklidní.

Poloha ocasu kočky může nakonec odhalit mnoho informací o jejím duševním stavu a záměrech.

Přečíst Proměna tohoto opuštěného a umírajícího koně je neuvěřitelná

Je však nezbytné vzít v úvahu všechny tělesné a behaviorální znaky kočky, abyste plně porozuměli jejímu jazyku. Pokud budete věnovat pozornost signálům, které vaše kočka vysílá, budete schopni lépe uspokojit její potřeby a posílit váš vztah s ním.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.