Accueil » Zvířata » Co to znamená, když se na vás kočka v noci dívá, když spíte?

Co to znamená, když se na vás kočka v noci dívá, když spíte?

Co to znamená, když se na vás kočka v noci dívá, když spíte?

Ačkoli nikdy přesně nevíme, co se odehrává v kočičí mysli, když spí, můžeme na základě několika pozorování učinit kvalifikovaný odhad.

Kočky rády pozorují své pány z různých důvodů:

Ve dne i v noci. Kočky jsou velmi zvědavé a vizuální bytosti. Proto často tráví hodně času pozorování svého okolívčetně nás.

Jako lovci využívají svůj zrak k tomu, aby vstřebávali všechny detaily svého prostředí a vytvářeli si mentální mapy, které jim dávají dobrou představu o poloze kořisti, predátorů a dalších zdrojů.

Jako strážci jsme se stali velmi důležitou součástí životního prostředí. našich domácích koček. Krmíme je, milujeme, hrajeme si s nimi a staráme se o jejich bezpečí. Některé kočky tráví tolik času pozorováním svých majitelů jako pozorováním ptáků v okolí z okna. Koneckonců, co by se stalo, kdybychom opustili místnost, aniž bychom je předtím pohladili?

Kočky, zejména ty mladé, jsou velmi zvědavé na to, co děláme, a spánek není výjimkou. Stále se učí našim různým zvykům a chování a jedním z nejlepších způsobů, jak to kočky dělají, je pečlivě nás pozorovat.

Co to znamená, když se na vás kočka v noci dívá, když spíte?Zdroj: Capture Instagram

Pokud jde o noční hlídání, může za to pravděpodobně jejich zvědavost.

Stejně jako kočky jsou soumrakČasto jsou vzhůru, zatímco my spíme. Jejich přirozené instinkty jim říkají, že je čas vstát, lovit a hrát si. To, že jsou naše kočky zavřené doma, neznamená, že tyto potřeby zmizí. Kočky se do jisté míry přizpůsobí vašemu rozvrhu a většinu svých her provádějí, když jste vzhůru, ale přesto zůstávají dlouho v noci vzhůru.

Kočky se pak neustále dívají na své pány.

Možná se diví, proč spíme, když jim biologické hodiny říkají, že je čas vstávat.

Co to znamená, když se na vás kočka v noci dívá, když spíte?Zdroj: Capture Instagram

Nebo jen trpělivě čekejte (nebo ne tak trpělivě), abychom se probudili a začali s nimi komunikovat. Mladé kočky obvykle přebírají iniciativu a snaží se své majitele brzy ráno probudit tím, že je několikrát olíznou po tváři.

Nebo další teorie říká, že si myslí, že jsme rozkošní, když spíme.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme nahlédnout do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.