Accueil » Zvířata » Dentální profylaxe u psů a koček: existují nějaká rizika?

Dentální profylaxe u psů a koček: existují nějaká rizika?

Dentální profylaxe pro psů a koček je čištění dutiny ústní hloubkové čištění ústní dutiny. To může provést pouze veterinární lékař. Cílem je odstranit plak a zubní kámen z jejich zubů. Cílem je odstranit plak a zubní kámen ze zubů, aby se předešlo paradentóze, zánětu dásní, infekcím a dokonce i krevním chorobám.

Obecně se jedná o nízkorizikový roční nebo dvouletý zákrok, i když je nutná celková anestezie. Je to proto, že se používá zařízení, které vytváří ultrazvuk, vlny a vibrace po dobu 30-40 minut. Technika proto zahrnuje intubaci, monitorování a v některých případech i laboratorní vyšetření.

Celková anestezie a intubace u psů a koček se může zdát riziková. Nicméně, pro profylaxiPoužívá se ke snížení stresu způsobeného hlukem strojů. Kromě toho může být podáván pouze po příslušném předchozím testování.

Přečtěte si více
Je vaše kočka stará? Zde je 5 nejlepších tipů, které jí pomohou spát

Předoperační testy pro anestezii zahrnují: krevní testy, funkční testy jater a ledvin. Ale také počet červených a bílých krvinek, rozbor moči. A v závislosti na případu i vyšetření funkcí. srdečních funkcí zvířete.

Jak často by se měla provádět profylaxe?

V ideálním případě každý rok nebo když se při čištění zubů objeví zánět dásní nebo krvácení. Důležitými faktory jsou však strava, žvýkací návyky a preventivní péče (každodenní čištění zubů). Ovlivňují možnost zvířete ke vzniku rychlost jeho vývoje.

Jak čistit zuby psů a koček?

Jedním z nejdůležitějších doporučení pro prevenci onemocnění parodontu je dodržování správné zubní hygieny. Čištění zubů kočky nebo psa však může být komplikovaným úkolem, zvláště pokud nejsou. na to zvyklé od štěňat.

Přečtěte si více
Xiaomi uvádí na trh novou chytrou kočičí podestýlku

Dentální profylaxe u psů a koček: rizika?Zdroj: Capture Instagram
Tyto tipy pro čištění zubů vašeho domácího mazlíčka vám to mohou usnadnit:

1. Najděte si pohodlné místo pro psa nebo kočkuNapříklad vaše kolena.

2. Seznamte dítě s výrobky, které se mají používat při zubní hygieně. Je důležité používat malý zubní kartáček s měkkými štětinami. Nebo zubní kartáček s náprstkem. Nebo gázu kolem prstu.

3. Naše zubní pasta, jedlá soda a sůl mohou způsobit otravu. Vždy je ideální používat speciální přípravky na čištění zubů pro psy a kočky.

4. Jemně otřete zuby. Je důležité zkontrolovat, zda nejsou zuby poškozené a zda jsou dásně v dobrém stavu.

Přečtěte si více
Jak vypočítat věk koček v lidských letech

5. Denně si čistěte zuby abyste se vyhnuli přebytečnému plaku.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele, Pokud byste si chtěli přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naše stránky. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.