Accueil » Zvířata » Existuje na světě plemeno kočky, které nemňouká?

Existuje na světě plemeno kočky, které nemňouká?

Většina majitelů Většina majitelů koček je na jejich mňoukání zvyklá. Jak potvrzují vědecké studie, je to jejich hlavní komunikační prostředek s lidmi. Přesto existují případy koček, které mňoukají velmi málo nebo náhle mňoukat přestanou. Otázkou je, zda existují plemena koček, která nemňoukají. Co nám to ale také říká o způsobu, jakým s námi naši kočičí společníci komunikují?

Na začátku je důležité vědět, že všechny mňoukání koček a že tichá kočka neexistuje. Některá plemena koček však mňoukají více než jiná a je možné je do jisté míry vycvičit, aby byly méně hlučné.

Mňoukání je ve vztahu koček k jejich majitelům zajímavé tím, že ačkoli je to jen jeden z několika způsobů komunikace (mrouskání, syčení, pohyby těla atd.), někteří odborníci uvádějí, že tento druh mňouká pouze při komunikaci s člověkem.

Důkazem je také to, že divoké kočky mňoukají méně než domestikované.. Jiné studie naznačují, že mňoukání je manipulativní chování, kterým se snaží získat od svých majitelů to, co chtějí. Je třeba poznamenat, že v tomto posledním bodě neexistuje ve vědecké komunitě shoda; jisté je, že majitelé lépe interpretují své domácí mazlíčky.

Existuje na světě plemeno kočky, které nemňouká?Zdroj: Capture Instagram

Zde jsou některá plemena koček, která mňoukají nejméně:

  • Perský
  • Singapur
  • Skotský skládaný
  • Sibiřský
  • Bengálsko
  • Norština.

Kočky, které přestanou mňoukat:

Občas se může stát, že kočka přestane mňoukat. Odborníci uvádějí, že nejčastějšími příčinami tohoto stavu jsou kočka může přestat mňoukat, jsou změny prostředí, dočasná ztráta hlasu, věk, infekce dýchacích cest, alergie, nádory, poranění krku nebo nedávná operace.

Nezapomeňte také, že některé druhy kočkovitých šelem mňoukají tiše, takže je stále můžete slyšet. Odborníci doporučují na kočky mluvit a povzbudit je k mňoukání.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme nahlédnout do naší Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.