Accueil » Zvířata » (Fotografie) Zde jsou nejmazlivější plemena koček

(Fotografie) Zde jsou nejmazlivější plemena koček

Publikované studie ukazují, že kočky milují své majitele stejně jako psi. Způsob, jakým si projevují náklonnost, je však často zcela odlišný. Proto si lidé špatně vykládají jejich chování a domnívají se, že je nenávidí. Některé kočkovité šelmy mají tendenci vycházet s lidmi lépe a projevovat jim více náklonnosti než jiné.

Jak ovlivňuje chov náklonnost vaší kočky?

Všechny domácí kočkovité šelmy mohou vyjadřovat náklonnost pokud se s nimi zachází správným způsobem. Kromě toho jejich osobnost velmi závisí na procesu socializace. To znamená, že zvíře si musí zvyknout na přítomnost lidí, dětí nebo jiných zvířat, aby se s nimi naučilo komunikovat. Zde je pět tipů, jak kočku přimět k větší náklonnosti.

  • Dejte mu čas, aby si zvykl na nový domov a na to, že má majitele.
  • Používejte přiměřený tón hlasu, protože hrubý tón je může vyděsit.
  • Vzhledem k jejich citlivému čichu byste je měli nechat, aby si na vaši vůni zvykly.
  • Než ho pohladíte, nechte ho očichat si ruku.
  • Trávit čas se svým domácím mazlíčkem. Mazlení a hraní si s kočkou jí pomůže získat důvěru a opětovat vaši náklonnost.

Mainská mývalí kočka

Jejich tělo je svalnaté, Mají hranatou tlamu a vztyčené uši. Toto plemeno pochází ze Spojených států, kde je široce rozšířeno. Obvykle si vybere člena rodiny, ke kterému chová větší náklonnost než k ostatním. Mají také rádi vodu a koupání v ní. Mají tendenci dobře vycházet s lidmi a ostatními domácími zvířaty.

(Fotografie) Zde jsou nejmazlivější plemena kočekZdroj: Capture Instagram
Birmanská kočka

Jeho srst je měkká a hedvábná a má mírnou potřebu péče. Toto plemeno může být teritoriální, ale není známé svou agresivitou. Mají tendenci přilnout k jedné osobě. Ve skutečnosti mohou žárlit, pokud jim jejich majitel neprojevuje pozornost. Mohou být světle šedé, čokoládové, skořicové nebo hnědé.

Zjistěte, která plemena jsou nejlaskavějšíZdroj: Capture Instagram
Perská kočka

Tato kočka je zvíře klid. A je ideální pro lidi, kteří chtějí mít doma klidného domácího mazlíčka. Rád tráví čas péčí o sebe. Takže se rád mazlí a má rád, když se o něj někdo stará.

(Fotografie) Zde jsou nejmazlivější plemena kočekZdroj: Capture Instagram
Siamská kočka

K rodině se obecně chová velmi láskyplně. a dobře vychází s dětmi. Je to také mimořádně krásný domácí mazlíček. To je způsobeno kontrastem mezi srstí na jeho těle, tmavými končetinami a modrýma očima. Siamská kočka je známá svou inteligencí a láskyplností.

Jsou nejlaskavějšíZdroj: Capture Instagram
Ragdoll kočka

Říkají jí ragdoll protože při držení je schopen zcela uvolnit svaly a relaxovat. Nesnáší samotu, rád se mazlí a dobře vychází se psy i dětmi. Kromě toho příliš nereaguje na nebezpečí a mňouká velmi málo. Ragdoll je jednou ze značených koček se třemi různými vzory: colourpoint, bicolor a mitted.

(Fotografie) Zde jsou nejmazlivější plemena kočekZdroj: Capture Instagram
Společná kočka

Všechny kočky, včetně kreolských, mohou být láskyplné. To závisí na výchově a na tom, kolik času s nimi jejich majitelé tráví. Výše uvedená plemena mají obvykle přátelskou povahu. Ve skutečnosti však může mít k člověku vztah každá dobře vychovaná kočka.

(Fotografie) Zde jsou nejcitlivější plemenaZdroj: Capture Instagram

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.