Accueil » Zvířata » Hluchý pes navždy změní dívčin život

Hluchý pes navždy změní dívčin život

Existují terapeutičtí psi pro všechno od hyperaktivních poruch až po epileptické záchvaty. Jeden konkrétní typ terapeutického psa pomáhá dětem cítit se bezpečně, když vypovídají u soudu.

Není to žádné tajemství. Vskutku, terapeutické psy mohou skvěle pomáhat lidem všech věkových kategorií, kteří trpí obtížnými situacemi. Stejně tak pomáhají dětem, aby se cítily bezpečně při svědectví u soudu.

Bez nadsázky lze říci, že být svědkem může být stresující událost, zejména pro dítě. Proto je terapeutický pes ideální pro jejich uklidnění v takových chvílích. Karl, terapeutický pes, navždy změnil život jedné malé holčičky. Toto je jeho příběh.

Chcete-li si přečíst
Přijde domů a v košíku svého psa najde děsivý objev.

Pes na dvoře

Dospělé subjekty je známo, že pro děti jsou neuvěřitelně děsivé. Platí to zejména tehdy, když jde o svědectví u soudu. Bohužel tím musí projít mnoho dětí.

Tato malá dívka tedy ztuhla, když uviděla muže, který jí ublížil. Nikdo se jí nemůže divit, že se v tu chvíli bála. Přesto je její svědectví zásadní a všichni to vědí. V tu chvíli zasáhne Karl, soudní pes, a zachrání situaci.
Hluchý pes navždy změní dívčin životZdroj: Capture Instagram

Pes Karl

Při pohledu na Karla, moc toho o něm nevíte. Ve skutečnosti Karl není obyčejný terapeutický pes, jako všichni ostatní, které jste viděli. Je to boxer, má bílou srst a je mu pět let.

A co víc, je to rozkošný a strašidelný pes jak vzrůstem, tak velikostí. Je členem organizace Companions of Courage a je psem obvodního oddělení K9, který se může objevit u soudu, aby podpořil děti, které svědčí.

Přečtěte si
Zde je 8 nejnebezpečnějších zvířat na světě

Hluché zvíře

Ačkoli všichni terapeutičtí psi jsou speciální svou jedinečností a chováním, Karl pracuje jedinečným způsobem. Koneckonců je to neslyšící pes. Na jiných místech by Karl nemusel být kvůli své hluchotě dobře přijat. Ale u dvora je tomu naopak.

Jeho hluchota je nakonec jeho největší předností. Díky svému stavu totiž nereaguje na žádný hluk v soudní síni a může se soustředit jen na ty, které utěšuje. Vzhledem k tomu, že soud je místem, kde se hluk může stupňovat, je to velmi pozitivní.

Kvůli jeho klidnému a velmi tichému chování, Karl je u dětí, se kterými pracuje, velmi oblíbený. U lidí, se kterými přichází do styku jako terapeutický pes, je velmi učenlivý a mírný boxer.

Je také známo, že díky jeho robustní velikosti se tyto děti cítí bezpečně. Kromě toho přichází do soudní síně oblečený, aby děti uklidnil.

Přečtěte si více
Video: Zvláštní vytí psa, které zní jako směs vlka a opice

Hluchý pes navždy změní život dívkyZdroj: Capture Instagram
Výzva

Karlův výcvik jako terapeutický pes byl kvůli své hluchotě považován za skutečnou výzvu.

Potřeboval odlišný výcvik, protože na rozdíl od jiných psů neslyšel povely.

Karl, velmi inteligentní pes, se dokázal naučit znakovou řeč, aby se naučil povely. Poté, co byl schopen porozumět této řeči, která je u psů velmi vzácná, rychle vynikl na procházkách a v práci.

Mimořádné zasedání

V životě jsou věci, které by se nikdy neměly stát. Dívka věděla, že ten muž bude u soudu, a velmi se bála, že ho znovu uvidí. Proto tam byl Karl, aby jí pomohl cítit se bezpečněji.

Přečíst
Tento pes zírá do šachty, chystá se učinit nepravděpodobný objev!

Tento pes se při své práci potýkal s velkým problémem. Většina dětí neznala znakovou řeč. Nemohly s ním tedy komunikovat. Joanne si to uvědomila a přišla s nápadem, jak tento komunikační problém vyřešit.

Obtížný případ

Dívčin případ byl proto obtížný a zajímalo ji, zda jí Karl poskytne potřebnou podporu. Po setkání s mužem, který jí ublížil, měla velký strach ze světa. Proto byla Karlova přítomnost tak důležitá.

Pes Karl následně seděl s dívkou po celou dobu jejího života. přípravných sezeních a výpovědích. To dívce dodalo odvahu mluvit a postavit se tomuto muži tváří v tvář, i když se velmi bála.

Neslyšící pes navždy změnil dívčin životZdroj: Capture Instagram
Hrdina

Dívka rychle pokynula Karlovi.Přišel, posadil se vedle ní a poskytl jí tolik potřebné pohodlí a bezpečí. Položila si psa mezi nohy. To jí dodalo potřebnou sílu.

Přečíst
Zde je zvědavá opice, která se snaží praktikovat dýchání z úst do úst.

Dívka začala vypovídat s Karlem, který ji nikdy neopustil. Díky tomu se jí podařilo celou zkouškou bez problémů projít. Všechny její přípravy fungovaly. Nikdo však nečekal, co se stane po zkoušce.

Jakmile soud skončil, Karl ji nadále podporoval. Ze života těchto dětí skutečně nezmizí, jakmile soud skončí. Nadále je podporuje, i když už nejsou v soudní síni.

Nebyla to jen práce

Karl dál žije svůj život, aniž by věděl, že je hrdina. pro všechny děti. I nadále je terapeutickým psem u soudu a neustále dbá na to, aby svou práci dělal co nejlépe. Jeho postižení mu v tom nebrání.

Karl tyto děti nevnímá jako pacienty, kterým musí pomáhat. K dětem v soudní síni se chová jako ke kamarádům. Dítě bylo Karlem nejen uklidněno. Terapeutický pes od něj také dostal lásku a náklonnost, což je to, co každý pes chce.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.