Accueil » Zvířata » Jak byste měli kočku hladit, aby byla šťastná podle vědeckých poznatků?

Jak byste měli kočku hladit, aby byla šťastná podle vědeckých poznatků?

Jak byste měli kočku hladit, aby byla šťastná podle vědeckých poznatků?

Kočky jsou s námi již 4000 let.. Někteří se domnívají, že kočičí mozky stále myslí jako jejich předkové, divoké kočky, a ne jako domácí mazlíčci, kterými se staly pro lidi.

Také czvířata, na rozdíl od psů jsou samotáři a rádi s námi komunikují nepřímo. Vzhledem k tomu, že lidé potřebují blízkost a dotek, tj. cítit kontakt.

Proto mnozí z nás nedokážou odolat touze pohladit každé zvíře, které nám přijde do cesty. Ať už je to pes, kočka nebo jiné zvíře, které nám dělá společnost. To však neznamená, že kočkovité šelmy také jako. Věda prokázala, že tomu tak není.

Tady je návod, jak byste měli kočku hladit, aby vás měla opravdu ráda (podle vědy).Zdroj: Capture Instagram
Jak pohladit kočku

Aby se kočka také ráda nechala pohladit Aby se kočka nechala hladit stejně ráda jako my, když se s ní mazlíme, je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Pokud se k nám přiblíží kočka, potřebuje. náklonnost.

Je také důležité věnovat pozornost držení těla kočky při hlazení, protože vypovídá o jejím stavu.

Pokud vrní, drží ocas rovně a vypadá, že hněte přední tlapky.je to dobré znamení. Totéž platí, pokud ukazuje uši dopředu, vrtí ocasem do strany nebo vás žádá, abyste ho hladili dál, i když jste přestali. Všechna tato gesta znamenají, že kočka je šťastná.

Některé studie prokázaly, kde kočky dávají přednost mazlení.

Tady je návod, jak byste měli kočku hladit, aby vás měla opravdu ráda (podle vědy).Zdroj: Capture Instagram
Kde se nejraději mazlí?

U kořene uší, pod bradou a v blízkosti tváří. Ne však na břiše, hřbetě nebo na spodní části ocasu.

Na druhou stranu, pokud se jeho srst stane štětinatou, Pokud ztuhne hřbet nebo od vás odvrátí hlavu, můžete si být jisti, že vaše kočka nemá o vaše hlazení zájem. Totéž platí, pokud je pasivní. To znamená, když nadměrně mrká, olizuje si nos nebo se náhle upravuje.

Proto je důležité vědět, jak všechny tyto signály rozpoznat. aby nás nepoškrábali nebo nepokousali, protože jsme je pořádně nepohladili… nebo protože jsme se je snažili pohladit, když se jim nechtělo. Důležité je umět respektovat jejich limity.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.