Accueil » Zvířata » Jak často by se měla kočka koupat?

Jak často by se měla kočka koupat?

Kočky jsou velmi zvláštní, záhadná a rozpustilá domácí zvířata! Jsou to však také velmi samostatná domácí zvířata, která vyžadují zvláštní péči. Majitelé se například často ptají, zda mají své kočky koupat a jak to správně dělat.

Pokud máte doma kočku, pravděpodobně přemýšlíte, zda a jak často svou kočku koupat. Koneckonců kočky jsou samy o sobě velmi čistotná zvířata. Ve skutečnosti je uvidíte olizovat se několikrát denně!

Obecně, dlouhosrsté kočky vyžadují nejčastější koupání. Na srsti těchto plemen se hromadí nečistoty, listí ze stromů, tráva atd. (pokud zvíře chodí ven na zahradu)..

Přečíst
Zde je srdcervoucí reakce psa na to, že viděl, jak se jeho oblíbená hračka opravuje

Na druhou stranu krátkosrsté kočky obvykle nevyžadují tak časté koupání. Navíc zůstávají mnohem čistší, protože se jim srst nezamotává.

Jak často by se měla kočka koupat?Zdroj: Capture Instagram
Jak často byste měli kočku koupat?

Každé čtyři až šest týdnů, V závislosti na tom, jak často je váš mazlíček ošetřován, ale také jak často jej kartáčujete. Například dlouhosrsté kočky budou vyžadovat častější koupání než krátkosrsté.

Četnost koupání koček se liší Četnost koupání koček se liší podle prostředí, ve kterém zvíře žije. Kočka žijící uvnitř se nemusí koupat často, ale kočka žijící venku ano.

Ty, které je třeba koupat častěji, jsou kočky bezsrsté. Zvažte koupání svého mazlíčka alespoň jednou za čtrnáct dní.

Přečtěte si více
Video: Tento pes jezdí každý den sám autobusem do parku

Jak často by se měla kočka koupat?Zdroj: Capture Instagram
Tipy pro správnou koupel vašeho domácího mazlíčka

Kočku je tedy možné vykoupat. Pro majitele to však může být problém, pokud zvíře není zvyklé na vodu. Chcete-li kočku vykoupat, je třeba nejprve shromáždit vše, co ke koupeli potřebujete: speciální šampon, kartáč a ručník…

Zvolte správnou denní dobu: Kdy to udělat? Když je zvíře klidné a tiché a není zaneprázdněno jídlem nebo hrou.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.