Accueil » Zvířata » Jak dlouho byste měli psa denně venčit

Jak dlouho byste měli psa denně venčit

Ideální doba venčení psa je mezi majiteli často předmětem pochybností. Ve skutečnosti je toto téma vždy předmětem diskuse! Zejména proto, že neexistuje žádný univerzální návod, který by věci objasnil. Na druhou stranu doba, po kterou lze psa venčit, závisí na pokynech jeho veterinárního lékaře. Mění se však také podle jeho potřeb. V tomto článku se proto dozvíte, jak dlouho je podle zdravotníků nejlepší psa venčit!

Optimální doba venčení psa za den!

Neexistuje žádný kouzelný trik, jak zajistit, aby se pes cítil dobře, nebo naplnit jeho potřeby cvičení. Musíte ho prostě venčit. Ale jak dlouho to trvá? V každém případě není odpověď tak snadná, naopak zůstává poměrně složitá. Nejlepší doba pro venčení psa je obvykle na něm samotném. A protože psovité šelmy nejsou stejné, budou se lišit i jejich potřeby.

Zde je uvedeno, jak dlouho byste měli svého psa denně venčit.Zdroj: Capture Instagram

Velcí psi mohou chtít jít na hodinovou procházku denně, zatímco malí psi mohou chtít jít na tříhodinovou procházku. V první řadě je třeba věnovat zvýšenou pozornost změnám v chování vašeho psa. Psi obvykle hodně štěkají, kňučí a zívají, když chtějí jít ven. Ideální doba pro venčení psa se pohybuje mezi 30 minut alespoň denně. A to každý den. Maximální doba je stanovena na 5 hodin, aby se předešlo zlozvyku stále žádat o další.

Důležitost doby venčení psa!

Obecně platí, že pes by měl chodit na procházku hodinu ráno po probuzení a hodinu během dne. Ale střídání dvakrát po 30 minutách je také lepší volbou. Procházka se psem však není jen o tom, že ho vyvedete ven nebo uděláte jeho práci. Je důležité si uvědomit, že psík venčení skutečně potřebuje. být zaměstnán, být v blízkosti lidmi nebo jinými psy.

Podle odborníků je vhodnější ho venčit každý den. A to zejména s důslednou a dobře definovanou délkou trvání. Před přijetím psa je také nutné vědět vše o psovi. Zvláště je třeba vzít v úvahu důležitost délky jejich venčení.

Jak dlouho byste měli denně venčit svého psa?Zdroj: Capture Instagram

Důvod, proč byste rozhodně měli venčit svého psa!

Mít zahradu nebo velký byt nemění význam venčení psa. Tato místa jsou pro ně prostě nezbytná, aby mohli vykonávat svou činnost. Nejdůležitější pro spokojenost psa je, aby se cítil dobře. Aby toho psi dosáhli, potřebují být v dobré fyzické i psychické kondici.

Proto je optimální umožnit psovi provádět hry nebo fyzická cvičení, aby se udržel v duševní pohodě. Je také důležité si uvědomit, že pes, který má málo pohybu, se často velmi obtížně cvičí. Stejně důležité je však i střídání jejich procházek mezi různými místy. Brát je do lesů, parků a měst je zásadní pro stimulovat jejich mozek.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.