Accueil » Zvířata » Jak dlouho jsou schopni si pamatovat?

Jak dlouho jsou schopni si pamatovat?

Skutečnost, že psi mají paměť, je nesporná. Existuje mnoho psů, kteří si na zahradě schovávají určité předměty nebo potravu a po nějaké době je znovu najdou. To předpokládá určitou paměťovou kapacitu.

Ale váš pes také ví, ve které skříni máte jeho pamlsky nebo jestli má v batohu míček, když jdete na procházku.

Jak dlouho si ale psi pamatují?

Studie majitelů 113 psů kteří museli šest měsíců pozorovat své domácí mazlíčky, dospěli k závěru, že psi si pamatují jídlo, předměty a rodinu nebo sousedy pomocí dlouhodobé paměti.

Jak dlouho si psi pamatují?Zdroj: Capture Instagram

Na druhé straně skupina šesti výjimečných psů, tj. psi schopní učit se názvy předmětů vysokou rychlostí, prokázali v experimentu, že si jména těchto nově naučených předmětů pamatují až dva měsíce po jejich naučení. To je případ 57 % případů.

Další studie provedená univerzitou v Budapešti ukázal, že psi si mohou zapamatovat daný povel po dobu deseti minut, a to pomocí metody Do as I do. (Dělejte to jako já).

Jak dlouho si psi pamatují?Zdroj: Capture Instagram
Čich je nezbytný pro „rozpoznávání“.

Jak již víme, psi základem většiny jejich „životně důležitý průzkum“. na jejich čich. Vše, s čím se setkají, se jim dostane do nosu, a proto jsou schopni to rozpoznat a uložit do paměti: místa, jídlo, předměty, lidi, jiné psy… Paměťová databáze zvířete zahrnuje všechny jeho smysly, ale čich je ze všech nejsilnější.

Proto se má za to, že psi poznají své rodiče, protože jsou schopni rozpoznat jejich specifický pach, který by jim zůstal v paměti i na konci života. kritické obdobíbez ohledu na to, jak dlouho se neviděli!

Jak se psi navzájem poznávají?

Rozpoznání jedince vyžaduje schopnost odlišit jeho individuální vlastnosti od ostatních jedinců jeho druhu.

Psi používají svůj čich a zrak k rozpoznání ostatních jedinců svého druhu. Při čichovém rozpoznávání mohou druhé zvíře přímo očichat nebo jednoduše očichat jeho moč a další stopy, aby zjistili, o koho se jedná, jakou má náladu a zda je to zdravé.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.