Accueil » Zvířata » Jak mám kočku pokárat, když se chová špatně?

Jak mám kočku pokárat, když se chová špatně?

Kočka se bude chovat tak, jak chceme, protože má výchovné zásady určené pro její druh, ale nemůžeme předstírat, že ji vychováváme stejně jako psy, jsou to jiné druhy s velmi odlišnými způsoby bytí.

Budeme muset přizpůsobit proces ke každému z nich. V rámci tohoto vzdělávání musíme také přemýšlet o tom, jak je pokárat, když udělají něco špatně. Dnesvám řekneme, co nejlepší způsob, jak je potrestat.

Hned na začátku dejte jasně najevo, že se nejedná o fyzické tresty nebo činnost, která by mohla našemu mazlíčkovi ublížit. Pokárání, o kterém mluvíme, je použití nepříjemného podnětu na kočku bezprostředně poté, co udělala něco, co se nám nelíbí.

Aby byl tento trest úspěšnýNejlépe uděláte, když požádáte veterináře nebo odborníka na výcvik koček, aby vám doporučil nejlepší způsob nápravy vašeho mazlíčka. Nejlépe uděláte, když požádáte veterináře nebo odborníka na výcvik koček, aby vám doporučil nejlepší způsob nápravy vašeho mazlíčka.

Body, které je třeba vzít v úvahu při udělování důtky :

 • Musíme vykonat trest těsně poté, co zvíře udělalo špatnou věc. Pokud to uděláme po několika minutách, zvíře si trest nespojí s činností, která se nám nelíbila, a bude zcela neúčinný, ba dokonce kontraproduktivní.
 • Trest musí být přizpůsoben každému zvířeti a na každý špatný čin. Navíc nedostatečná intenzita může způsobit, že si zvíře na takové pokárání zvykne a nebude mít žádný účinek. Přílišné tresty vedou k dalším problémům s chováním.
 • Nikdy bychom neměli, a opakujeme, že nikdy nezkoušejte na zvířeti fyzické tresty, protože mohou zhoršit jednoduchý problém s chováním a také vést k tomu, že se zvíře začne bát, bude násilné a/nebo se problém ještě zhorší.

Zdroj: Capture Instagram
Budeme se řídit těmito formami výtky:

 • Přímá technika: slova, zvuky.
 • Vzdálená technika: dvodní trysky, vzdálené zvuky…
 • Techniky s pastmi nebo hořké chuti a nepříjemného zápachu.
 • Trestající osoba by měla vědět, jak zvolit druh trestu, jeho intenzitu a opakování, a to vždy po poradě s odborníkem. Ne všechna zvířata reagují na trest stejně, proto je důležité poradit se s někým, kdo zvířata opravdu zná.

  Přímý interaktivní trest

  Uděláme to, až naše zvíře dělá něco, co se nám nelíbí. Abychom ho odradili, řekneme “ ne „Používáme hlasité zvuky, například plácnutí nebo písknutí. Tato metoda je obvykle poměrně účinná u mladých koček nebo citlivých dospělých koček. K výcviku můžete použít výrobek, který vydává speciální zvuky, například ultrazvukové zařízení, klakson apod.

  Pokárejte kočku, aniž by vás viděla, aby si negativní podnět nespojovala s vámi.

  Interaktivní trest na dálku se provede bez vaše kočka aby vás viděl. Dá se říci, že se jedná o skrytý trest, který bude vykonán bez přítomnosti majitele, alespoň v dohledu kočky, protože se schováváme, když víme, že se náš mazlíček chystá udělat něco, co se nám nelíbí, a sledujeme ho skrytě v zrcadle nebo jen pohledem. Můžete vydat zvuk z dálky, postříkat ho sprejem, oslnit ho silným světlem… Něco, co ho přiměje zastavit činnost, kterou právě provádí. Zvíře si tak spojí negativní zážitek s tím, co dělá, a ne s vámi.

  Environmentální trest

  Při tomto typu trestu, Není nutné, aby byl majitel přítomen, a to ani ze skrytého místa, protože ho použijeme na kus nábytku, kde si rád brousí nehty, na předmět, se kterým si rád hraje, nebo na květináč, který je zvyklý ničit. Použijeme přípravek, který vydává zvuky, když se zvíře přiblíží k předmětu, na předmět, na který útočí, můžeme také nanést nepříjemnou látku nebo přípravek, například hliníkovou fólii, lepicí pásku nebo citronovou šťávu.

  Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

  Související příspěvek

  mm
  O autorze, Michal
  Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.