Accueil » Zvířata » Jak najít ztracenou kočku v 7 krocích

Jak najít ztracenou kočku v 7 krocích

Ztráta kočky je jednou z nejvíce stresujících situací. A bohužel se to stává častěji, než si myslíte. První a nejdůležitější radou, jak se jí vyhnout, je přijmout mimořádná opatření: vždy se ujistěte, že je kočka v bezpečí, identifikujte ji mikročipem. Ale také se ujistěte, že jsou okna v domě zavřená. A aby kočka byla na chráněném místě, když někdo přijde do domu nebo když se stěhujete.

Ale pokud se ztratí, jak ji najdete? Zde jsou kroky: prohledejte oblast, vytvořte barevné plakáty, nabídněte odměnu. A informujte veterináře, policii a útulky.

1. Neztrácejte svou kočku: chraňte ji a označte ji mikročipem

Věděli jste, že kočky se ztrácejí častěji než psi? Ve skutečnosti je také pravděpodobnější, že se ztracené kočky nikdy nevrátí domů. Zatímco 70 % ztracených psů se znovu shledá se svou lidskou rodinou, Podle nedávné studie klesá toto číslo u koček na 5 %.

Přečtěte si více
Zde je uvedena průměrná délka života vašeho psa v závislosti na jeho plemeni

Důvod? Příliš málo šťastných koček je identifikováno mikročipem, který je v některých zemích, například ve Španělsku, povinný. „Pouze jedna z pěti koček nalezených na ulici má mikročip,“ lituje Agnès Dufauová, držitelka Mezinárodní ceny za ochranu koček.

Mikročip je bezpečný, levný a snadno se nasazuje. Navíc ztracená kočka označená mikročipem, která se dostane do ordinace veterinárního lékaře, je policejní stanici nebo v útulku se může během několika minut shledat se svou rodinou. Mikročip obsahuje kontaktní údaje a adresu majitele zvířete.

Co se však stane, pokud zvíře mikročip nemá? Pro zvíře jsou šance na nalezení jeho domova a jeho majitelů obzvláště snížené.

Hledání ztracené kočky v 7 krocíchZdroj: Capture Instagram

Obojky a identifikační známky se jménem kočky a číslem mobilního telefonu majitele jsou jsou také velkým pomocníkem. Soused nebo policista může okamžitě identifikovat kočku jako zvíře s rodinou a kontaktovat rodinu.

Přečíst
Zde je vše, co vaše kočka potřebuje ke štěstí

2. Jak najít ztracenou kočku? Prohledejte svůj domov

Je důležité zachovat klid, i když je to obtížné. Není neobvyklé si myslet, že se kočka ztratila, když se schovává pod postelí nebo podřimuje ve skříni v ložnici. Než tedy ztratíte nervy a vrhnete se ji hledat, měli byste prohledat každý kout domu.

Nějaké tipy? Stačí otevřít dveře všech skříní, vyndat z nich. protřepejte krabici s kočičími pamlsky aby se zvuk dostal k jejich uším, a počkejte, až se objeví. Můžete také použít krabici s oblíbeným krmivem: otevřete ji a počkejte.

Krok 3. Jak najít ztracenou kočku? Prohledejte okolí

Ztracená kočka bude vyděšená. Je tedy velká pravděpodobnost, že se schová. „Když se domácí kočka ztratí, obvykle se schovává z čirého strachu. Kočky jsou teritoriální a jejich území je uvnitř domu. Na ulici nebudou vědět, co mají dělat, a budou vyděšené, vysvětluje sdružení Lost Pet Association.

Vystrašené nebo zraněné kočky se tak schovají pod verandu, do zchátralé budovy nebo do křoví. Nebudou však mňoukat! Mňoukání by mohlo být varováním pro dravce nebo jiná zvířata. Psi, kteří nejsou přátelští ke kočkám. Proto se bude tiše schovávat, dokud si pro něj nepřijdete.

Přečtěte si více
Jak zabránit psovi v kousání nábytku

Jedním z nejužitečnějších tipů je pokračovat v jejich hledání. A k tomu si vezměte baterku pro případ, že se setmí. Pokud se v městské oblasti nachází oblast kočičích kolonií, měli byste ji projít a promluvit si s jejich správci nebo krmiči. Možná vám skutečně budou schopni pomoci. Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domě nebo v přízemí, umístěte mu jako úkryt kartonovou krabici a jeho oblíbené krmivo, aby se mohl vrátit domů. Je také vhodné, abyste kontaktovat charitativní organizaci, která ho pomůže najít.

4. Ztracené kočky: volejte policii a útulky

Nejprve byste měli informovat místní policii, útulky pro zvířata, místní a regionální střediska pro adopci zvířat a veterinární lékaře v okolí. Zavolejte jim a dejte jim vědět a zanechte značky, abyste ho našli. Řekněte to také svým sousedům: ústní podání může být velkou pomocí.

5. Vytvořte barevné plakáty: ZTRACENÁ KOČKA

Tyto plakáty vám pomohou najít ztracenou kočku. V horní části plakátu by měla být zřetelně napsána slova „ZTRACENÁ KOČKA“ a pod nimi barevná fotografie vašeho domácího mazlíčka.

Kromě toho by měly být pořízeny kopie v barevné kopie plakátu, a vyhnout se černobílým. Je to proto, že lidé snáze rozpoznají charakteristické znaky zvířete a barva jeho srsti tomu může napomoci. Chcete-li upoutat pozornost, používejte zřetelné písmo, které je nejlepší psát na stroji než ručně, a to nejlépe tučným písmem. A nezapomeňte cedule zakrýt, aby byly chráněny před deštěm nebo nadměrným sluncem.

Přečtěte si více
Proč kočky vždy přistávají na nohou? Zde je vysvětlení

Hledání ztracené kočky v 7 krocíchZdroj: Capture Instagram
6. Kočka se ztratila: zaplnění okolí plakáty

Jakmile jsou plakáty připraveny, je třeba je umístit všude možně v okolí. K tomu využijte billboardy ve čtvrti. veterinární klinikypekárny, restaurace a další zařízení.

Čím více lidí ví, že se kočka ztratila, tím lépe.

7. Jak najít ztracenou kočku? Použijte internet a místní noviny

Internet je skutečně rychlý způsob, jak dát o sobě vědět. Použijte jej tedy k nalezení své kočky. Zveřejněte ztracenou kočku na svém profilu na Facebooku a v dalších sociálních sítích. Vyhledejte skupiny ztracených koček ve vaší oblasti nebo obci. Zvířecí komunity jsou totiž v určitých oblastech nebo čtvrtích velmi aktivní. Sledujte stránky jejich stránky na Facebooku a dalších sociálních sítích, zveřejnit plakát svého domácího mazlíčka.

A nezapomeňte na místní noviny: téměř všechny mají bezplatnou nebo levnou sekci inzerátů, kde můžete nahlásit svou ztracenou kočku.

Čtěte dále
Zde jsou znaky, které prozrazují, zda je kočka opravdu šťastná

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.