Accueil » Zvířata » Jak podle veterináře držet kočky, aby se nezranily?

Jak podle veterináře držet kočky, aby se nezranily?

Existuje několik důvodů, proč je vaše kočka nervózní, když ji držíte. Na jedné straně proto, že se necítí bezpečně, což ji nutí vás škrábat, aby se dostala z vašich rukou. Na druhou stranu to pravděpodobně neděláte správně.

Nejedna kočka je ve stresu, když ji nosíme v náručí. ProtoMusíte být citliví na míru tolerance vašeho čtyřnohého přítele. Jinými slovy, pokud se vaše kočka například ráda chová, ocení tuto blízkost. Pokud se vaše kočka nerada chová, měli byste to respektovat.

Na druhou stranu nikdy netrvejte na tom, abyste kočku drželi s úmyslem. aby se přizpůsobil situaci. Čím déle budete svého přítele držet, tím více se mu bude příště nelíbit.

Zde je několik jednoduchých kroků, jak to udělat správně, aby se nikomu nic nestalo.

Nejprve je třeba provést několik cvičení, aby vaše kočka Zvykněte kočku na svůj dotek. Soustřeďte se na to, abyste mu položili ruce na hrudník, trochu ho nadzvedli a pak ho pustili. Až mu to bude vyhovovat, můžete na něj opět trochu zatlačit, když mu položíte ruce na boky. Díky tomu se s vámi bude cítit bezpečně a jistě. Nezapomeňte ho pochválit a dobře ho odměnit.

Veterinář vysvětluje: Jak správně držet kočku, abyste jí neublížili.Zdroj: Instagram
Techniky se liší v závislosti na jejím pohodlí a úrovni důvěry.

Kočky mají velmi specifické preference, pokud jde o to, jak chtějí, aby se s nimi zacházelo. jak se jim líbí. Nejdůležitější je však uklidnit je: musí se ve vaší náruči cítit bezpečně a vy se musíte postarat o to, aby to cítily.

Techniky se liší v závislosti na úrovni Pohodlí a důvěra vaší kočky. Při držení kočky byste měli vždy používat obě ruce. Je však také třeba poznamenat, že v této fázi byste neměli začít chodit, ale nechat kočku, aby si na situaci zvykla.

Veterinář vysvětluje: Jak správně držet kočku, abyste jí neublížili.Zdroj: Capture Instagram

Jednou rukou podepřete kočce hřbet.. Většina kočkovitých šelem si však ráda opře tlapky o vaše rameno. Pokud tomu tak není, držte kočku blízko hrudníku, aby neměla pocit, že je zavěšená ve vzduchu.

Vždy mějte na paměti, že nejdůležitější je Nejdůležitější je získat si důvěru kočky, aby se ve vaší náruči cítila dobře.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám. podívejte se do naší kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.