Accueil » Zvířata » Jak poznám, že je můj pes šťastný? Odpověď odborníků

Jak poznám, že je můj pes šťastný? Odpověď odborníků

Často se ptáme, zda naši domácí mazlíčci žijí plnohodnotný a šťastný život. Protože nám to nemohou říct slovně. Ale co je vlastně štěstí? Pojem „štěstí“ je složitý i pro nás, lidské a racionální bytosti. Možná bychom si měli položit otázku: Je můj pes šťastný? Nebo je můj pes smutný, v depresi či nemocný?

Na základě toho, pokud je váš domácí mazlíček po většinu dne pozitivně naladěn, je to šťastné zvíře, že? Jak můžeme zjistit, zda je náš pes šťastný? Prostřednictvím jeho velké schopnosti neverbální komunikace.

Zde je několik znaků, které vám pomohou rozpoznat, zda je váš pes šťastný, nebo ne:

Má uvolněný postoj

Oči má napůl zavřené, Normálně mrká. Uši má nízko nasazené (v závislosti na plemeni). Má mírně otevřenou tlamu a jeho tělo není v napětí.

Čtěte dál
Zde je 5 věcí, které byste měli vědět o veterinárních lékařích

Pokud váš pes nemá uvolněný postoj, může to být způsobeno stresem nebo strachem. Kromě toho jsou úzkostní psi často destruktivní. Pokud se tedy cítí ohroženi, mohou napadat jiné psy nebo lidi. To, že je váš pes zalehnutý, je také špatným znamením.

Vrtění ocasem

Je to klasika, ale není o nic méně pravdivá. Pokud je váš pes šťastný, bude v rytmu vrtět ocasem sem a tam. Pokud však ocasem nemává neustále, neznamená to, že je smutný – je to jen další známka toho, že se baví nebo je šťastný.

Pokud má váš pes sklopený ocas, může se cítit nesvůj nebo ho něco trápí. A pokud ho má schovaný v tlapkách, je pravděpodobně velmi vyděšený.

Jak poznám, že je můj pes šťastný? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Potřebuje energii

Šťastný pes je pes který chce hrát a hýbat se. Reaguje na podněty a není spokojený s tím, že celý den jen leží a nic nedělá.

Přečtěte si více
Video: Myslela si, že její kočka je nemocná, ale zjistila, že je to jiné zvíře

Pokud má příliš mnoho energie, může potřebovat více pohybu a procházek.

Je zajímavé, že

Je v jeho povaze všechno očichávat. Šťastný pes bude chtít vědět, co je kolem něj, a bude dychtivě zkoumat. Pokud tedy váš mazlíček nechce čichat nebo se rozhlížet, pokud je apatický a raději se izoluje a celý den spí, může být v depresi nebo smutný.
Jak poznám, že je můj pes šťastný? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Apetit

To závisí na mnoha proměnných. Někteří psi jsou v jídle vybíravější než jiní. Spokojený pes však obecně žere dobře.

Na druhou stranu, stejně jako u lidí, pes ve špatné náladě nemusí mít hlad a může nechat nějaké jídlo venku.

Přečtěte si více
Dojemné video: Lev a jeho bývalý opatrovník se znovu setkali po 5 měsících odloučení

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.