Accueil » Zvířata » Jak poznáte, že vás vaše kočka miluje? 7 znaků, že je s vámi vaše kočka spokojená

Jak poznáte, že vás vaše kočka miluje? 7 znaků, že je s vámi vaše kočka spokojená

Jak zjistit, zda vás vaše kočka miluje? 7 znaků, že je s vámi vaše kočka spokojená

Kočky vyjadřují svou lásku jinak než ostatní domácí zvířata, například psi. Zde jsou některé známky toho, že je vaše kočka s vámi šťastná.

Nedávno publikované studie ukazují, že kočky milují své majitele stejně jako psi. Jejich způsob projevování lásky je však odlišný, a proto si lidé jejich chování vykládají špatně. Ve skutečnosti je jejich řeč těla opravdu hluboká a intenzivní.

Kočičí nezávislost lze interpretovat jako odmítnutí. Ve skutečnosti vám mohou prostřednictvím drobných gest, jako je jemné štípání nebo tření o majitele, prozradit svou tajnou náklonnost. Zde je sedm známek toho, že vás váš domácí mazlíček miluje:

1) Jeho oči pomalu mrkají

Některá zvířata se cítí ohrožena očním kontaktem, u koček je to naopak. Svůj obdiv dávají najevo očním kontaktem. Ve skutečnosti se často dívají do očí těm, kterým důvěřují.

Mikel Delgado, výzkumník koček z University of California School of Veterinary Medicine, uvedl, že kočky mají tendenci vyjadřovat negativní emoce tím, že se vyhýbají očnímu kontaktu. Takže když je někdo vyděsí nebo se cítí ohroženi, nedívají se na něj. „Je to pravděpodobně známka spokojenosti. Pokud se kočka s člověkem cítí dobře, zavření očí naznačuje, že nepotřebuje zjišťovat, zda nepředstavujete potenciální hrozbu, řekl.

Jak poznám, že mě má kočka ráda? Sedm znaků, že je s vámi vaše kočka spokojenáZdroj: Capture Instagram
2) Přináší vám kořist

Vaše kočka může využít svůj lovecký instinkt. aby vám jako poděkování přinesli zbytky hlodavců, ptáků a dalších zvířat. I když to někomu může připadat nechutné, ve skutečnosti je to jejich způsob, jak se vám odměnit za vaši lásku.

3) Spí s vámi

Neexistuje větší známka zranitelnosti než se s někým vyspat. Znamená to, že se s vámi kočka cítí dobře a bezpečně.

Jak poznám, že mě má moje kočka ráda? Sedm znaků, že je s vámi vaše kočka spokojenáZdroj: Capture Instagram
4) Hněte tě

Hnětení je jedním z hlavních strategií používaných kočkami aby vám řekli, že vás milují. Souvisí to s masáží, kterou koťata provádějí na břiše své matky, aby stimulovala tvorbu mléka a posílila vzájemné pouto.

Vaše kočka tak možná dává najevo, jak je šťastná, že je s vámi, tím, že si toto gesto pamatuje z dětství.

5) Vítá vás u dveří

Jedním z nejjasnějších znamení, že se jim po vás stýská, je, když váš mazlíček na vás čeká u dveří. To je obvykle doprovázeno několika třeními nohou. Kromě náklonnosti vám kočka může dávat najevo, že potřebuje jídlo nebo čerstvou vodu.

6) Olizuje vás

Jazyk je běžný způsob, jak kočky projevují svou náklonnost. Když vás tedy kočka olizuje, je to znamení, že se o vás chce starat a mazlit se s vámi.

7) Mručí

Kočky mají různé typy vrnění, v závislosti na jejich náladě. Stejně jako lidé mají různé hlasy, i kočky mění intenzitu tónu, aby vyjádřily své emoce.

Pokud váš mazlíček vrní měkce a vřele, nebo hlubokým, intenzivním způsobem, když je vám nablízku, projevuje vám svou náklonnost, protože se s vámi cítí příjemně a uvolněně. Může také začít vrnět, když ho pohladíte.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.