Accueil » Zvířata » Jak se kočky potí? Odpověď odborníků

Jak se kočky potí? Odpověď odborníků

Sdílení střechy s kočkou přichází velká zodpovědnost. Kočkovité šelmy jsou zvířata s mnoha návyky, které musíme respektovat, abychom jim život co nejvíce usnadnili. Mají rádi svůj prostor a soukromíale nejsou tak jak si mnozí lidé myslí.. Musíte respektovat jejich pravidla. Označují, kdy potřebují čas na mazlení.

Proto si často všimnete. že vaše kočka začíná být nervózní nebo reaguje agresivně, když ho chcete pohladit. Je důležité poskytnout Je důležité, aby vaše kočka měla možnost vybírat a řídit interakce.

Jak se kočky potí?

To neznamená, že nemají své majitele rádi. Ve skutečnosti si všimnete, že když jsou doma delší dobu samy, všude vás sledují, když jste doma. Dokonce i na toaletu. Rádi také spí se svými majiteli, ale neměli by si na to zvykat. Jejich spánkový cyklus může být narušen. Navíc, i když nejste zpočátku alergie na kočkyPokud jste na kočky alergičtí, můžete si je vzít s sebou do postele a způsobit si tak řadu respiračních onemocnění.

Na rozdíl od psům, kočky nemají potřebují být venčeni na ulici, protože neradi opouštějí svou komfortní zónu. Navíc nejsou společenská zvířata, a proto je není třeba socializovat. s kočkami neznámé.

Pokud máte kočku jako domácího mazlíčka:

Víte, jak jsou výjimečné. Kočky mají jedinečné chování. Komunikují s námi mnoha způsoby, včetně vrtění ocasem, vrnění a mňoukání.

Zdroj: Capture Instagram

Nejsou tak odlišné od lidí. Mohou mrknout, aby řekli „miluji tě“, a mohou se také potit. Kočky mají srst, která jim umožňuje odolávat vysokým teplotám, zejména v teplejších měsících.

Kočičí srst odolává teplotám až 50 stupňů Celsia :

Aniž by byl poškozen, tento což neznamená. To neznamená, že nejsou horké. Mají jen jiné mechanismy, jak tento pocit zmírnit.

Zajímavé, kočky se potíale v menší míře než lidé. Žlázy potní žlázy kočky je jich málo a jsou soustředěny na určitých místech těla. Jsou to polštářky tlapek, brada, řitní otvor a pysky. Z tohoto důvodu nemůžete poznat, zda se váš domácí mazlíček potí, ale používá stejný mechanismus jako člověk: produkuje pot, aby odvedl teplo, které cítí, a zároveň se ochladil.

Stejně jako u lidí, se nepotí Potí se nejen v reakci na horko, ale také v reakci na určité situace, které v nich vyvolávají stres, strach a nervozitu. V těchto případech, kočka za sebou zanechává stopu potu z polštářků tlapek, které vydávají sladkou vůni, kterou jsou lidé schopni vnímat.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele,
Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.