Accueil » Zvířata » Jak se podle veterináře rozloučit se svou kočkou, když umírá?

Jak se podle veterináře rozloučit se svou kočkou, když umírá?

Pokud máte kočku, jak předpokládáme, víte, že je to mnohem víc než jen domácí mazlíček. Vaše kočka je členem rodinyTo, že neumí mluvit, neznamená, že si k ní nemůžete vytvořit silné pouto, což vám ztíží situaci, až přijde čas rozloučení.

Pamatujte, že pocit bolesti je naprosto normální a že platí, že čas všechno zahojí.

Loučení s kočkou

Pro některé lidi je velmi důležité, aby se mohli se svou kočkou rozloučit. Pokud veterinář kočku uspíPokud veterinář kočku uspí, téměř vždy vám dovolí, abyste s ní během zákroku zůstali. I když nemůžete být v místnosti, můžete s kočkou strávit nějaký čas. kočku a poté se s ní naposledy rozloučíte.

Truchlení

Po smrti kočky můžete prožívat celou řadu emocí: zděšení, nevěřícnost, smutek, hněv, vinu, depresi, úzkost a nakonec smíření. Žádný z těchto pocitů nepotlačujte, jsou naprosto přirozené. Smutek, stejně jako všechny lidské emocionální procesy, hraje velmi důležitou roli. Pomáhá vám přijmout smrt. Časem se vám vzpomínky, které ve vás zpočátku vyvolávaly pocity viny nebo hněvu, začnou vracet v pozitivním smyslu a vy se budete usmívat a nebudete plakat.

Veterinář prozradil, jak se správně rozloučit s kočkou, když umíráZdroj: Capture Instagram
Pomoc a podpora

Někteří lidé raději truchlí sami. Pro ostatní je však důležitá podpora rodiny a přátel. Možná vám bude připadat trapné ukázat, že truchlíte „jen pro kočku“.ale není k tomu důvod. Přesto pro vás může být méně obtížné mluvit o tom s cizími lidmi, a pokud ano, váš veterinář vás může zkontaktovat s místními podpůrnými skupinami.

Pokud se o svou bolest nemůžete podělit s ostatními, psaní pocitů a myšlenek do deníku vám pomůže cítit se lépe.

Děti

Nepodceňujte, jak důležitá mohla být vaše kočka pro vaše děti (pokud nějaké máte).

Do pěti let věku většina dětí nechápe pojem smrti. Možná chápou, že smrt není dobrá věc, ale mají tendenci si představovat, že je to dočasná situace a že dříve nebo později pomine, kočka se vrátí. Samotná skutečnost, že jejich přítel již není mezi námi, je však může hluboce zasáhnout a potřebují velkou podporu a ujištění.

Ve věku od pěti do devíti let si děti uvědomují, že smrt je konečná. Možná dokonce věří v posmrtný život. Protože jsou schopny pochopit význam smrti, mělo by jim být umožněno mluvit o tom, co se stalo, aniž by je někdo odmítal jako „příliš mladé na to, aby to pochopily“.

Veterinář prozradil, jak se správně rozloučit s kočkou, když umíráZdroj: Capture Instagram

Ve věku devíti let je většina dětí schopna porozumět pojmům smrt a zármutek. Z tohoto důvodu mohou prožívat stejné emoce jako. dospělí po smrti své kočky. Mohou se však u nich objevit i problémy s chováním, jako je větší závislost, pomočování, noční můry nebo neschopnost soustředit se ve škole.

Můžete jim pomoci tím, že s nimi budete mluvit o tom, jak se cítí. Buďte upřímní k tomu, co se stalo. To platí i pro předchozí rozhodnutí, zda je nutné kočku utratit. Ujistěte se, že jste do rozhodování zapojili i své děti, jinak by vám to mohly později zazlívat. Dávejte si také pozor, abyste u dětí nepoužívali výraz „uspat kočku“; zní to sice mnohem mírněji než „smrt“, ale malé děti to také mate.

Co dělat?

Pokud jste neměli čas promyslet vše, co je třeba po úmrtí udělat, možná nebudete vědět, co s tělem kočky udělat. Nejlepší je probrat to s rodinou a veterinárním lékařem ještě v nemocnici. kočka je stále naživu. Můžete například :

– Pohřbívání doma
– Pohřbívání na hřbitově domácích zvířat
– Individuální kremace: popel vaší kočky vám bude předán.
– Kremace v komunitě

Vaše rozhodnutí mohou ovlivnit faktory, jako jsou náklady, předpisy a prostor. Ať už se však rozhodnete jakkoli, musíte se ujistit, že jsou do procesu zapojeni všichni blízcí zesnulého. kočka s plánem souhlasí.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.