Accueil » Zvířata » Jak se vypořádat s utracením kočky?

Jak se vypořádat s utracením kočky?

Pokud je kočka vážně nemocná, nevyhnutelně v určitém okamžiku vyvstane tato otázka. Mělo by být toto milované zvíře zbaveno svého utrpení?

Rozhodování o tom, zda kočku utratit, je jedním z nejtěžších a nejsmutnějších rozhodnutí, které musíte jako kočičí společník učinit.

Na jedné straně nechcete přihlížet jejímu trápení. Na druhé straně je tu strach z bolestivé ztráty: jak bez něj můžeš žít dál?

Jak se moje rodina vyrovná se ztrátou kočky? Pokud jsou v domácnosti další kočky, vyvstává otázka: jak se se ztrátou vyrovnají?

Co se stane, když je kočka utracena?

Postup eutanazie kočky je zcela bezbolestná. Kočka je předem uspán, aby byl celý proces klidný a beze strachu. Zákrok spočívá v intravenózním podání vysoké dávky anestetika, které působí během několika sekund.

Někdy se kočka po injekci zhluboka nadechne nebo se zadýchá. Někdy se po smrti mohou na několik sekund objevit mimovolní svalové křeče nebo třes.

Jedná se o normální reakci těla a neměla by být zaměňována s tím, že kočka žije. Pokud je eutanazie prováděna tímto způsobem.Jedná se o rychlý, kontrolovaný, bezstresový a bezbolestný zákrok.

Měli by být majitelé přítomni, když jejich kočka „usíná“?

Záleží na rozhodnutí majitele, zda chce zůstat se svou kočkou během eutanazie, nebo zda ji chce nechat samotnou.

Veterinář odhalil pravdu o pocitech kočky při eutanaziiZdroj: Capture Instagram

Jednou z možností je zůstat s kočkou, dokud po podání sedativ neusne, aniž byste museli být svědky celého zákroku.

Co se stane s vaší kočkou po eutanazii?

Můžete si vybrat, co chcete, aby se s vaší kočkou po eutanazii stalo. vaší kočky po její eutanázii. V závislosti na vašich preferencích nás můžete požádat o zajištění jedné z následujících 3 možností:

Hromadná kremace
Individuální kremace a následné vrácení popela v urně nesoucí jeho jméno.
Pohřeb na zvířecím hřbitově.

Proces truchlení pro vaši kočku

Je naprosto přirozené cítit se smutně a emotivně. když vaše kočka zemře. Nebojte se dát veterináři najevo své pocity. Trvá nějakou dobu, než se se ztrátou vyrovnáte, a můžete prožívat směsici emocí – smutek, osamělost a dokonce i hněv. To vše je normální a je to součástí procesu truchlení.

Neměli byste se cítit provinile nebo zodpovědně za smrt vaší kočkyRozhodnutí o eutanazii se přijímá pouze v krajním případě a jako akt soucitu, aby se zabránilo zbytečnému utrpení.

Uchovejte si vzpomínky na svého kocoura, na všechny hezké chvíle, které jste s ním prožili, a na to, co jste na něm měli nejraději.

Pomoc dětem vyrovnat se s úmrtím kočky

Podle našeho názoru je pro děti často obtížné přijmout smrt domácího mazlíčka. Může to být jejich první zkušenost se smrtí a je důležité být k nim upřímný. Řekněte jim pravdu, povzbuďte je, aby mluvily o svých pocitech, a podělte se s nimi o své pocity. Otevřeně mluvte o svou kočku a snažte se vzpomenout na dobré časy. Myslíme si, že je dobré umožnit dětem zapojit se do celého procesu. Možná budou chtít své milované kočce napsat vzkaz, který si uloží do alba s fotografiemi.

Příchod nového domácího mazlíčka může být ve správný čas dobrým nápadem. Raději to však nedělejte příliš brzy, protože vaše děti Vaše děti budou potřebovat čas, aby se s tím vyrovnaly.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.