Accueil » Zvířata » Jak snadno vyčistit kočičí uši

Jak snadno vyčistit kočičí uši

Čištění kočičích uší není vždy snadné. Ukážeme vám krok za krokem, jak nejlépe vyčistit uši vaší kočky.

Jak již víme, naši kočičí přátelé mají velmi citlivý sluch a mnohem vyvinutější sluchové schopnosti než lidé, což jim velmi pomáhá při lovu. Kočičí kořist se dorozumívá vysokými a nízkými tóny, proto je pro kočkovité šelmy nesmírně důležité mít dobrý sluch.

Kočky jsou dokonce schopné slyšet spadnout špendlík na zem. Úžasné! Proto vám v tomto článku chceme pomoci udržet uši vašeho domácího mazlíčka ve špičkové kondici. K tomu je třeba vyčistit vnější a vnitřní uši kočky – a pak je vyčistit. pomůžeme vám to udělat správně!

Jak vyšetřit vnější a vnitřní ucho?

Pokud jde o péči o uši vaší kočky, Nejprve je třeba vyšetřit vnější ucho. K tomu je třeba prohlédnout ušní boltec, malou kapsičku, kterou má kočka na okraji uší. Pokud je pinna v dobrém stavu, má na vnějším povrchu vrstvu chlupů bez lysin, zatímco vnitřní povrch je čistý, pokud má světle růžovou barvu. Pokud si všimnete zarudnutí nebo otoku v dané oblasti, měli byste vzít kočku k veterináři a nechat jí zkontrolovat uši. Je také důležité zajistit, aby uši vaší kočky byly bez strupů, ran a škrábanců.

Zdroj: Capture Instagram

Nejprve je třeba ucho jemně ohnout, abyste se mohli podívat do zvukovodu. Pokud je vnitřní ucho zdravé, bude mít světle růžovou barvu, nebude zapáchat a bude v něm málo ušního mazu nebo nebude žádný. V této fázi byste také měli hledat škrábance, ranky nebo strupy, protože mohou být známkou možného onemocnění. Pokud je ucho vaší kočky pokryté nadměrným množstvím ušního mazu nebo podivně zapáchá, může to znamenat infekci nebo zánět ucha a měli byste ji vzít k lékaři. veterinární kliniku na vyšetření.

Jak čistit kočičí uši a jaké přípravky používat?

Pravděpodobně vás zajímá, jaký je nejlepší způsob čištění kočičích uší. Především je nutné mít na paměti, že doporučená frekvence čištění uší, aby byly dokonale čisté a zdravé, je jednou za čtrnáct dní. Čtrnáctidenní hygiena zajistí, že vaše kočka nebude mít roztoče. a snižují hromadění ušního mazu.

Vyčistěte vnější část ucha vaší kočky, Použijte ručník navlhčený teplou vodou s trochou šamponu a jemně otřete ochlupenou oblast ucha, poté odstraňte zbytky šamponu, které v oblasti mohou zůstat.

Pokud jde o vnitřní stranu ucha, musíte být velmi opatrní, abyste kočce nezpůsobili vážné problémy.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.