Accueil » Zvířata » Jak uklidnit úzkostného psa na dlouhé cestě, postupujte podle těchto tipů

Jak uklidnit úzkostného psa na dlouhé cestě, postupujte podle těchto tipů

Většina leteckých společností umožňuje cestování psů letadlem. Pokud váží méně než 6 kg, mohou být v kabině a pokud váží více, mohou být v zavazadlovém prostoru, ale vždy ve schváleném nosiči.

Ti z nás, kteří mají domácí zvířata vědí, jak je obtížné udržet je naživu. a často si je chceme vzít s sebou, kamkoli jdeme.

Pokud jste nervózní, zvíře si toho všimne a začne být ještě úzkostnější. Proto se s vámi dnes podělíme o konkrétní doporučení před nástupem do letadla, která vám pomohou snížit úroveň stresu vašeho domácího mazlíčka.

1. Naplánujte si cestu předem

Najít společnost a let, který vyhovuje vašim potřebám a má správné podmínky pro bezpečnou přepravu vašeho psa a letový řád, v němž můžete řešit problémy beze spěchu.

Jde o to, aby pes mohl cestovat stejným letem jako vy, jinak se může stát, že váš pes ještě nedorazil nebo dorazí až následující den.

Zdroj: Capture Instagram
2. Výběr správného dopravce

Přepravka by měla být dostatečně velká, aby se pes mohl bez problémů postavit a lehnout si. Aby si vaše zvíře před cestou zvyklo na přepravku a její používání, je dobré ho s ní seznámit během předchozího měsíce. Vaše zvíře tak bude méně stresované, protože se bude cítit bezpečně na známém místě.

3. Neuspávejte ho ani mu nedávejte sedativa.

Některé léky mohou způsobit zvracení, průjem nebo nadměrná žízeň. Nezapomeňte, že bude několik hodin sám a bez dozoru, což ho ještě více znervózní.

4. Jídlo a pití

Mnoho společností přijímá pokyny týkající se potravin a vodu pro psy. V takovém případě byste měli pokyny umístit na vnější stranu přepravky a zajistit, aby zvíře mohlo jíst a pít uvnitř přepravky.

5. Dokumentace

Pro bezpečné cestování je důležité mít doklady.. Důležité je také zachovat klid, protože pes si všimne, že máte obavy, a jeho stres se zvýší.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.