Accueil » Zvířata » Jak zabránit kočce, aby lezla na kuchyňský stůl?

Jak zabránit kočce, aby lezla na kuchyňský stůl?

Ve volné přírodě, kočky šplhají po stromech, aby se vyhnuli nebezpečí, a pronásledují ptáky nebo drobné hlodavce. Tento zvyk šplhat po vysokých místech může být pro vás nepříjemný, a dokonce může poškodit váš nábytek.

Kuchyňská linka je bezpochyby jedním z jejich oblíbených míst, ale může být pro ně velmi nebezpečná a nehygienická pro přípravu jídla. Proto vám prozrazujeme. několik tipů, jak je naučit, na která místa mohou lézt a na která je to zakázáno.

Tipy, jak udržet kočku mimo kuchyňský stůl

Nejlepší technika pro modelování chování Klíčem k chování vaší kočky je pozitivní posilování. Jde o odměňování a povzbuzování chování Měli bychom se zaměřit na chování, které chceme, a ne na to, které nechceme opakovat.

Kromě odměn byste měli buďte trpěliví: Některá zvířata mohou být tvrdohlavější a potřebují více času na pochopení.

Zkontrolujte, zda je k dispozici čerstvá voda

Jedním z důvodů proč kočky lezou na kuchyňskou linku, je, že mají rády čerstvou vodu, často přímo z kohoutku.

Zdroj: Capture Instagram
Udržujte kuchyňský stůl v čistotě

Eliminujte pokušení tím, že žádné nenecháte. potravinyMožná zjistíte, že vaše kočka nemá zájem o jídlo, drobky nebo jiné pamlsky na pultu, které by ji mohly přilákat.

Ztěžuje přístup

Odstraňte nebo odsuňte židle, malý nábytek a vše, co by mu mohlo usnadnit vylézt na kuchyňský stůl.

Nejdůležitější je, abyste povzbuzujte ho, aby využíval nová a lepší místa, která jste pro něj připravili. Pokud máte více než jednu kočku, budete potřebovat více než jeden vysoký úkryt. S těmito radami, trpělivostí a spoustou pamlsků se vám možná podaří zbavit se zlozvyku lézt na kuchyňský stůl.

Pokud si chcete přečíst další články podobné článku To je ten případ, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.