Accueil » Zvířata » Jak zabránit psovi v kousání nábytku

Jak zabránit psovi v kousání nábytku

I když nám to může být nepříjemné, pravdou je, že (téměř) všichni psi koušou nábytek nebo předměty v domě, které je přitahují. Dělají to i ti nejlépe vychovaní psi.

Faktem je, že kousání má obvykle více příčin.. Například rozpoznání prostředí, nedostatek pohybu, stres, osamělost. A v případě štěňat bolavé dásně způsobené prořezáváním zubů. Snažte se ho proto za to přehnaně nebít ani netrestat, ale spíše identifikovat problém. Poté můžete přijmout okamžitá opatření k vyřešení tohoto chování.

Co můžete udělat, aby váš pes přestal kousat nábytek?
Přírodní repelenty

Dokud se pes nenaučí kousat nábytek, Mnoho lidí používá látky, které jsou pro ně nepříjemné, aby je od sebe odehnali. Například tím, že na předměty, které zvíře obzvlášť přitahují, nastříkají ocet. Dalšími účinnými přírodními repelenty jsou citron nebo červená paprika. Ty lze zředit v malém množství vody a aplikovat na nábytek. Ve specializovaných obchodech jsou k dostání také speciální repelenty.

Více pohybu

Jako relaxační technika, Měli byste trávit více času hrou nebo procházkami se svým domácím mazlíčkem. Vždy to však dělejte v klidu, jinak hrozí, že svého mazlíčka ještě více vzrušíte. Pokud pravidelně běháte, nechte ho běhat s vámi. Můžete mu také házet hračky v parku nebo ho vzít na speciální místo, kde si může hrát s ostatními psy.

Co můžete udělat, aby váš pes přestal žvýkat nábytek?Zdroj: Capture Instagram
Hračky se žvýkačkami

Další způsob, jak mu zabránit v kousání nábytku je koupit mu hračky, které jsou speciálně navrženy tak, aby se daly žvýkat. Ty jsou velmi užitečné, zejména u mladých psů. Nejenže je zabaví, ale také jim uleví od bolavých dásní, kterými trpí s přibývajícím věkem. Kromě toho, abyste upoutali jejich pozornost a učinili je poutavějšími, můžete se rozhodnout pro hračky, které mají světla, zvuky nebo neobvyklé tvary.

Syntetické feromony

Pokud je původem tohoto postoje úzkost, existují přípravky, které uvolňují feromony a působí jako antistresové prostředky. Obojky, spreje, zátky? Možností je nepřeberné množství. Tyto syntetické hormony mohou vašemu mazlíčkovi pomoci cítit se uvolněněji, a proto nebude kousat váš nábytek.

Co můžete udělat, aby váš pes přestal žvýkat nábytek?Zdroj: Capture Instagram
Profesionální pomoc

A pokud žádná z těchto alternativ nefunguje, můžete dokonce kombinovat několik technik. Možná také budete chtít zvážit vyhledání odborné rady. Trenéra psů, vychovatele psů nebo etologa, který se zabývá studiem chování, instinktů a vztahů mezi zvířaty a jejich prostředím.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.