Accueil » Zvířata » Jaká jsou nejposlušnější plemena psů na světě?

Jaká jsou nejposlušnější plemena psů na světě?

Obsah

Problémy problémy s chováním jsou často jednou z hlavních starostí majitelů psů.. Někdy nestačí mít zvíře rád a respektovat ho. Je také nutné vědět, jaké vlastnosti dělají psa poslušnějším nebo lépe přizpůsobeným svému prostředí.

Obecně, psi by měli mít vlastnosti, které usnadňují jejich výcvik. Společné soužití mohou usnadnit faktory, jako je schopnost psa zapamatovat si povely, rozum, klid a inteligence.

Psycholog a výzkumník v oblasti inteligence a schopností psů.Stanely Coren, provedl studie zaměřené na měření intelektuální úrovně různých plemen psů, aby zjistil jejich schopnost interpretovat a vykonávat povely. Coren ve své knize The Intelligence of Dogs (Inteligence psů) zjistil, že některá plemena jsou učenlivější, zatímco jiná mají tendenci se chovat nezávisleji.

1. Zlatý retrívr :

Tyto cpsi, známí svou náklonností a dobrým chováním.jsou jedním z nejoblíbenějších plemen u rodin. Podle psychologa Corena v jeho knize mají tendenci poslouchat první příkaz v 95 % případů. Díky své klidnosti jsou také nejlepšími psy pro majitele, kteří chtějí mít domácího mazlíčka poprvé.

Zdroj: Capture Instagram

2. Rotvajler :

Tyto stránky psi jsou známí svou poslušností a náklonnost. Jsou také známí svou schopností být hlídacími psy a díky tomu se snadno učí povely, které jim dávají jejich majitelé.

Je popisován jako robustní pes s velkou silou a ochranitelským instinktem vůči rodině. Vzhledem ke svým fyzickým vlastnostem potřebují neustálý pohyb, protože milují sport, procházky, plavání a běhání.

Zdroj: Capture Instagram

3. Německý ovčák :

Odborníci se shodují, že osobnost německého ovčáka z něj dělá vynikajícího domácího mazlíčka. Důvodem je jeho loajalita, spolehlivost a schopnost učit se. Včasná socializace a výcvik štěňat jsou nezbytné pro to, aby se z nich stali dobře vychovaní dospělí jedinci. Je to zvíře, které si k člověku vytváří silné pouto, takže je velmi šťastné, když žije v rodině.

Zdroj: Capture Instagram

Přijmout, zachránit život a získat přítele.
Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.