Accueil » Zvířata » Jaké jsou chimérické kočky? Další informace o těchto dvoupohlavních kočkovitých šelmách

Jaké jsou chimérické kočky? Další informace o těchto dvoupohlavních kočkovitých šelmách

Jaké jsou chimérické kočky? Další informace o těchto dvoupohlavních kočkovitých šelmách

V řecké mytologii byla chiméra mnohohlavou nestvůrou, která chrlila oheň z tlamy. Existuje kočka se stejným jménem, ale s vědeckým vysvětlením jejího podivného obličeje.

Chimérická kočka je kočka, která začala svůj život jako pár. Jeho buňky mají dva typy DNA: K tomu dochází, když se v raných fázích vývoje spojí dvě různá embrya.

4 neuvěřitelná fakta o chimérách

1) Mají dvě barvy srsti

Mezi typické vlastnosti patří, patří dvě různé barvy srsti: například jedna polovina těla může být černá a druhá oranžová. To mohou představovat i barevné skvrny na srsti. Některé chimérické kočky však mohou navenek vypadat zcela normálně.

Jaké jsou chimérické kočky? Další informace o těchto dvoupohlavních kočkovitých šelmáchZdroj: Capture Instagram
2) Ne vždy je lze identifikovat pouhým okem.

Tuto podmínku nelze vždy identifikovat pouhým okem. Některé kočky mohou mít neobvyklou srst, ale jediný způsob, jak zjistit, že se jedná o chiméru, je testování. DNA. Vědci by pak mohli odebrat vzorky z obou stran kočky a porovnat jejich kvalitu. DNA. Chiméra se může vyskytnout u všech plemen koček.

3) Existují další kočky podobné chimérám.

Existují i jiné kočky které mají dvě různé barvy srsti, například kočky kalikové. Na jedné straně mají kočky chiméry dvě sady. DNA ze dvou erůzné mbryony které se sloučily. Naproti tomu kalikové mají genetickou mutaci, která způsobuje, že jejich srst má několik barev.

Jaké jsou chimérické kočky? Další informace o těchto dvoupohlavních kočkovitých šelmáchZdroj: Capture Instagram
4) Jedná se o kočkovité šelmy s běžnými schopnostmi.

Mnoho lidí si myslí, že tato kočka má inteligenci nebo nadprůměrné schopnosti. Neexistují však žádné vědecké důkazy o tom, že by tato zvířata byla inteligentnější nebo žila déle než jiné druhy kočkovitých šelem.

Kočka chiméra je zvíře který má vlastnosti dvou nebo více druhů. Je směsí buněk různých druhů a má vlastnosti obou jedinců, z nichž geneticky pochází.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.