Accueil » Zvířata » Jakou barvu by měl mít oční strup psa a kdy byste se měli znepokojovat? Odpověď odborníků

Jakou barvu by měl mít oční strup psa a kdy byste se měli znepokojovat? Odpověď odborníků

Jakou barvu by měly mít psí oční bulvy a kdy byste se měli obávat? Odpověď odborníků

Měli byste vědět, že strupy jsou u vašeho psa častější, než si myslíte. V závislosti na jejich zbarvení byste se však pravděpodobně měli obávat. V tomto článku vám prozradíme všechny informace, které potřebujete vědět.

Jaký je výtok z očí vašeho psa?

Výtok z psího oka je kalcifikovaný sekret, který se obvykle objevuje ve vnitřním koutku oka a je složen z různých látek.

Možná jste si jich všimli v očích svého psa. Stejně jako u lidí je normální, že psi mají ráno po spánku výtok z očí. Je dobré vyčistit psovi oči a ujistit se, že jsou čisté. správná hygiena očí:

Typy strupů

Nejdůležitější věcí, kterou byste měli o výtoku z očí svého psa vědět, je jeho barva. Na základě těchto informací můžete určit stav svého psa a rozhodnout, zda je nutné konzultovat veterináře. Jedná se o možné zbarvení očního filmu vašeho psa:

Bělavé strupy: Ty jsou nejčastější a neoznačují příčinu onemocnění. U dospělých psů jsou normální a u štěňat ještě normálnější. Pravděpodobně byste měli psovi čistit oči přibližně dvakrát denně pomocí séra nebo jiného specifičtějšího přípravku. Tyto oční kapky mohou být způsobeny některými typy alergií, ale objevují se i jiné příznaky. Pokud tomu tak není, je výtok z očí normální a neměl by vás znepokojovat.

Hnědé oční kůry: Pokud v koutku očí svého psa najdete hnědou krustu, která je lepkavá a tuhá, je to pravděpodobně příznak oční poruchy. Tento typ očního výtoku je běžný u malých plemen psů, jako je jorkšír, shih tzu nebo maltézský psík.

Žlutá se zelenými tóny: Tento typ zabarvení ukazuje na možný zánět spojivek způsobený bakterií nebo virem. Je doprovázena neustálým mrkáním a bolestí. Tento typ zánětu spojivek může u psů způsobovat mnoho bakterií a obvykle se přenáší kontaktem s jinými psy. K léčbě infekce vám veterinář předepíše antibiotika.

Zdroj: Capture Instagram
Jaké nemoci mohou způsobit tyto strupy?

Kromě výše uvedených existují i další typy onemocnění nebo okolností, které mohou způsobit. Vodnaté oči vašeho psa:

Poranění očí nebo alergie: způsobené vniknutím cizího tělesa do oka, poškrábáním od předmětu z okolí, např. větve, ale také kousnutím hmyzem nebo kontaktem s chemickou látkou.

Syndrom suchého oka: Tento typ očního onemocnění je u psů velmi častý. Jedná se o chronický zánět slzných žláz, rohovky a spojivky. Výsledkem je snížená sekrece slz, která vysušuje oko a poškozuje rohovku.

Brachiocefalická plemena: jako je anglický nebo francouzský buldoček, boxer nebo bostonský teriér, mají obvykle problémy s očima, které jsou důsledkem neschopnosti úplně zavřít víčka.

Jak jste viděli, oči vám mohou pomoci určit zdravotní stav vašeho psa.

Výtok z očí psa může být příznak nemoci a proto je dobré věnovat pozornost jejich zbarvení a vzhledu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.