Obsah
- 1 Přestože je mnozí odmítají, ukazuje se, že tyto bytosti přírody, které patří do druhu hlodavců, jsou považovány za „skrytý klenot“ výzkumníků a vědců, kteří pracují se zvířaty.
- 2 Podle anglické studie je tato vlastnost zodpovědná za to, že se defektní buňky zodpovědné za poruchu, která neměří věk lidí a stála životy milionů lidí, nedělí.
- 3 Stejně tak krysa nestárne. To je důvod, proč je odolný vůči nemocem.
Podivný případ zvířete, které vědci zkoumají: je imunní vůči bolesti, rakovině a nestárne
Mnoho zvířat překvapuje vědecký svět. Jedním z nich je nahá krysa, známá také jako bezsrstá krysa. Pro některé, vzhled těchto živých bytostí není úplně podle jejich představ, protože jejich těla jsou trochu zvláštní. Nemají srst a na tváři se jim rýsují zuby.
Přestože je mnozí odmítají, ukazuje se, že tyto bytosti přírody, které patří do druhu hlodavců, jsou považovány za „skrytý klenot“ výzkumníků a vědců, kteří pracují se zvířaty.
Velikost krtci Velikost bezsrstých potkanů nepřesahuje 7,6 a 33 centimetrů. Navíc se odhaduje, že jejich průměrná délka života je až 30 let. Vědce navíc zaujalo, že po několika testech jsou tato zvířata odolná vůči nemocem, jako je cukrovka. Je dokonce zarážející, že je důležité, jak se v ekosystému chovají.
Vzhledem k tomu se výzkum zaměřil na podrobnější analýzu bezsrstých krys a zjistil, že tito hlodavci by mohli být vhodným způsobem, jak najít řešení pro. hlavní lidské nemoci jako je rakovina a stárnutí.
Zdroj: Capture Instagram
Vědce z Cambridgeské univerzity ve Velké Británii tento objev zaujal a překvapil.
Ačkoli výsledky zatím nejsou realizovatelné z hlediska nádorové onemocněníArgumenty předložené výzkumníky vyvolávají očekávání. Odborníci se proto domnívají, že tento druh potkana disponuje protirakovinnou látkou známou jako „buněčná senescence“.
Podle anglické studie je tato vlastnost zodpovědná za to, že se defektní buňky zodpovědné za poruchu, která neměří věk lidí a stála životy milionů lidí, nedělí.
V dalších úvahách se uvádí, že tito hlodavci mají „supercukr“, který zabraňuje hromadění buněk. V důsledku toho se v těle neobjevují nádory.
Zdroj: Capture Instagram
Většinu výzkumníků navíc překvapilo, že bezsrsté krysy necítí bolest. Profesor Ewan St. John Smith v časopise The Conversation píše, že tyto krysy jsou známé jako chladnokrevné. „Tlak a teplo jsou jediné dva způsoby, kterými toto zvíře cítí bolest, ale je zcela imunní vůči poškození kyselinou.
Stejně tak krysa nestárne. To je důvod, proč je odolný vůči nemocem.
„Je to pravděpodobně výsledek evoluční adaptace na prostředí s vysokým obsahem oxidu uhličitého,“ řekl Ewan St John Smith, výzkumník, který se zabývá smyslovým nervovým systémem těchto úžasných hlodavců. Prozatím se neprovádějí žádné další vědecké zásahy.
Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.