Accueil » Zvířata » Je pravda, že kočky po páření zabíjejí kočky?

Je pravda, že kočky po páření zabíjejí kočky?

Reprodukční proces kočky je náročný úkol. Když jsou v říji, oznamují to křikem nebo mňoukáním. Na druhou stranu, kocouři jsou mrzutí a začnou všude močit.

Při souloži dochází ke kousání a bodání penisů. Nakonec akt končí násilně.

Po ejakulaci, kočka se stáhne a pak přejde do útoku.. Tento traumatizující zážitek však netrvá dlouho, protože kočka se znovu páří až třicetkrát. v jednom cyklu.

Chování kočky po páření:

Jakmile kocour Kočce se rozšíří oči, když přestane pronikat. Pak několik minut vydává pronikavé zvuky a pak na kočku zaútočí. Několik pozorování však ukázalo, že pokud kočka zná kocoura, se kterým se právě spářila, je její agresivita nižší.

Kolikrát se může kočka v říji pářit?

Kočka se může během říje pářit několikrát s různými kocoury a může mít dokonce vrh koťat s různými otci.

Dříve se mělo za to, že penis kočky byl vybaven hroty k odstranění sperma kočky, která se s ní předtím pářila. Nový výzkum však odhalil, že funkce této funkce spočívá ve stimulaci kočičí vagíny k ovulaci. Je to proto, že kočky potřebují k ovulaci stimulaci a bez páření by toho nebyly schopny.

Je pravda, že kočky po páření zabíjejí kočky?Zdroj: Capture Instagram

Když se kočka se nechce pářitSvým nápadníkům to dává najevo tím, že je škrábe, dokud neodejdou. K tomu dochází proto, že vulva kočky je po říji stále zduřelá. Tato fáze trvá méně než jeden den a kočka v ní odmítá všechny kočky, které se s ní chtějí pářit.

Jak probíhají kočičí námluvy?

Když samice vstoupí do fáze říje (fáze, kdy je nejvnímavější pro přilákání samců), její chování se zásadně změní. Neodmítá pokusy samce o nasednutí.

Kočka se dostane do polohy lordózy, tj. břichem se dotýká země a její perineum je zvednuté. Tato poloha je nezbytná k tomu, aby muž mohl proniknout. Samice se pomalu přizpůsobuje samci pohyby pánve, aby mu usnadnila kopulaci.

Chování koček během páření je velmi podobně jako v případě agrese. Kopulace obvykle trvá asi 19 minut. Může se však lišit. Kopulace může trvat 11 až 95 minut. Zkušené kočky se mohou pářit až desetkrát během jedné hodiny. Během říje se kočky mohou pářit až 50krát!

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, rádi bychom vás pozvali na stránky doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.