Accueil » Zvířata » Je váš pes zloděj? Zde je návod, jak ho zastavit

Je váš pes zloděj? Zde je návod, jak ho zastavit

Psi nekradou vše, co jim přijde do cesty. Dává přednost potravinám. To se však může stát nepříjemným, zejména pokud napadne něco v rukou. Chcete-li se tohoto zvyku zbavit, musíte dodržovat určitá pravidla a zde jsou podrobnosti!

Pes musí v domě dodržovat určitá pravidla!

Stejně jako každé jiné domácí zvíře se pes musí krmit pevným způsobem. Tento druh disciplíny je prospěšný pro jeho žaludek. Především se však pes může naučit respektovat pevný časový plán týkající se jeho každodenního života. To znamená, že už nebude krást potravu na každém kroku.

Za tímto účelem zvolte pevné časy pro naplnění psí misky. Pokud si na jídlo čas neudělá, odeberte mu ji. Tímto způsobem může pochopit, že má právo pouze na jídlo.šance na nakrmení. Voda však musí být k dispozici vždy.

Přečíst
Tříletý chlapec s Downovým syndromem nemá žádné kamarády, tento pes mu navždy změní život

Na druhou stranu skutečnost, že žvýká vše kolem sebe, může být důsledkem nedostatku fyzické aktivity. To je do jisté míry normální, protože nemá často příležitost hrát si kolem domu. Pak si najde cestu ven tím, že se bude chovat tímto způsobem.

Stačí však poskytnout psovi osobní prostor, aby zaplnil prázdnotu, kterou cítí. Tam se může cítit pohodlně a dělat si, co chce. v naprosté svobodě. Hlavní je naučit ho, že musí zůstat v prostoru, který je mu vyhrazen.
Je váš pes zloděj? Tady je návod, jak ho zastavitZdroj: Capture Instagram

Následující metody jsou také velmi účinné!

Nejprve je třeba zjistit, zda je jídlo psa dostatečné, nebo ne. Vskutku, i granule Ne všechna plemena jsou vhodná pro nejznámější granule! Pro jistotu se poraďte s veterinářem nebo jiným odborníkem.

Kromě kvality krmiva, které podáváte, byste měli také zvážit, jak dlouho může mít pes hlad. Většinou stačí jedno jídlo ráno a večer. Tímto způsobem má určitý automatismus co se týče jeho zásobování.

Přečtěte si více
Je vaše kočka stará? Zde je 5 nejlepších tipů, které jí pomohou spát

Druhým řešením je naučit ho, kde je jeho místo. Jakmile se přiblíží k jídelně, měli byste mu okamžitě trochu vynadat. Jen si dejte pozor, abyste ho traumatizovat.. Pes potřebuje určitou fázi, kdy se může aklimatizovat na nové prostředí.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba udělat, aby pejsek přestal krást jídlo, je zajistit, aby byl v pořádku. ho hlídat. Dokáže skutečně využít každé příležitosti, aby se dostal do neplechy. Stejně tak byste ho neměli příliš rozmazlovat, zejména pokud je hodně zbytků.
Je váš pes zloděj? Tady je návod, jak ho zastavitZdroj: Capture Instagram

Pes má své vlastní požadavky!

Autonomní povaha psa je poměrně obtížné odstranit. Je třeba říci, že pes je hyperaktivní v každodenním životě. Kromě jídla, spánku a úlevy musí také rozvíjet své různé nervy. Vždyť je přece živou bytostí!

Z toho vyplývá potřeba téměř každodenního venčení psa. Tato činnost je příznivá proto, aby se naučil zvyšovat svou schopnost používat své tělo. Zároveň se může bavit, aniž by v domě způsobil příliš velký zmatek.

Přečtěte si více
Zde je 8 nejvzácnějších plemen psů na světě, jsou nádherní!

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naše Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.