Accueil » Zvířata » Je zdravé spát se psem? Zde je odpověď odborníků

Je zdravé spát se psem? Zde je odpověď odborníků

Patříte k lidem, kteří spí se svým psem v posteli, nebo k těm, kteří svému mazlíčkovi vynadají, když se pokusí vylézt na postel? Stejně jako u všeho, i u této praxe existují její odpůrci a zastánci. V tomto článku se podíváme na pozitivní a negativní účinky spaní s domácími zvířaty.

Výhody sdílení postele se psem

Pokud je váš mazlíček zdravý, má dobré hygienické návyky. Pokud je váš mazlíček zdravý, dodržuje hygienu a je dobře vycvičený, nejenže nedochází k žádným problémům, ale může to mít i velmi pozitivní účinky. Zde jsou některé výhody spaní se psem:

  • Posiluje citové pouto. Sdílení tak soukromé chvíle, jako je spánek, pomáhá upevnit pouto mezi vámi a vaším mazlíčkem.
  • Další pomoc při relaxaci. Rytmické dýchání psa vám může pomoci usnout. Kromě toho přítomnost psa zvyšuje tok oxytocinu, hormonu spojeného s náklonností a štěstím.
  • Zvýšený pocit osobní bezpečnosti. Mnoho lidí se v noci cítí zranitelných. Pokud je to váš případ, přítomnost psa, ať už velkého nebo malého, vám může poskytnout pocit ochrany.

Je opravdu dobré spát se psem? Zde je odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Nevýhody sdílení postele se psem

Nevýhodou je, že spaní se zvířaty může vést k určitým zdravotním problémům a problémům s chováním. Mezi možné nevýhody sdílení postele se psem patří, zahrnují následující:

  • Zdravotní rizika. Alergie, astma nebo hypersenzitivní pneumonie. Nejvíce náchylné k těmto problémům jsou malé děti, těhotné ženy a pacienti s oslabenou imunitou. Celková zdravotní rizika jsou však velmi nízká, téměř zanedbatelná, pokud je zvířatům poskytována veterinární péče a je dodržována správná hygiena.
  • Problémy se spánkem. Obecně se hlavní problémy spojené s kvalitou spánku týkají partnerů (kopání, chrápání atd.) a dětí, ale důležitou roli hrají také domácí zvířata. Často se jedná o teplotní rozdíly mezi lidmi a domácími zvířaty a také o rozdíly v cyklech spánku a bdění.
  • Problémy s chováním u zvířat. Psi, kteří mohou spát se svými majiteli, mohou být agresivnější a mohou mít problémy spojené se stresem z odloučení.
  • Vliv na mezilidské vztahy. A konečně, zvířata mohou být hlavním zdrojem konfliktů a stresu ve vztazích, což vede k problémům ve vztazích.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.