Accueil » Zvířata » Jedná se o plemena psů, která mají pevné zdraví.

Jedná se o plemena psů, která mají pevné zdraví.

Stejně jako my mohou být psi náchylní k určitým zdravotním problémům. vzhledem k jejich genetické výbavě. Mezi tyto problémy často patří srdeční onemocnění, rakovina, ortopedické problémy a dokonce i alergie a kožní problémy. Některá plemena psů však bývají zdravější než jiná a méně náchylná k určitým nemocem.

Zde jsou plemena psů, která jsou zdravější.

Beagle

Bígl je středně velký, středně aktivní pes, známý svým čichem a loveckými schopnostmi, s průměrnou délkou života 10 až 15 let. Bíglové obecně žijí zdravě. Zdravotní problémy spojené s tímto plemenem, jako jsou problémy s očima a kyčlemi, se obvykle objevují až ve vyšším věku.

Australský honácký pes

Australský honácký pes je atletické a inteligentní plemeno. může být vynikajícím společníkem při běhu nebo pěší turistice. Tito psi se dožívají průměrně 12 až 16 let a mají jen málo zdravotních problémů spojených s tímto plemenem. Jejich aktivní povaha však někdy může vést k potížím s klouby nebo vazy způsobeným věkem. Často se však dá napravit odpočinkem, léky nebo operací.

Zde jsou plemena psů, která jsou zdravější.Zdroj: Capture Instagram
Čivava

Čivavy jsou navzdory své malé velikosti velmi osobité a inteligentní. Tito malí psi se nezřídka dožívají i dvaceti let. Obvykle zůstávají zdraví po většinu života. Mezi zdravotní problémy spojené s tímto plemenem patří srdeční a oční problémy a vykloubení kolenní čéšky.

Greyhound

Chrt je jedno z nejrychlejších psích plemen na světě. Tito psi se dožívají 10 až 13 let. Jejich zdraví je většinou po celý život velmi dobré. Stejně jako ostatní psi podobné fyziognomie jsou však náchylní k nadýmání a torzi žaludku, zejména pokud jedí příliš rychle. To může být životu nebezpečné. Proto je důležité sledovat jejich stravu.

Pudl

Pudlové Pudlové jsou nejen velmi inteligentní. Jsou také velmi atletické a mohou být velmi aktivní. Ve skutečnosti byli původně chováni jako lovečtí psi. S průměrnou délkou života 10 až 18 let žijí pudlové déle a zdravěji než mnoho jiných plemen. Mohou však být náchylné k problémům s klouby a zrakem.

Zde jsou plemena psů, která jsou zdravější.Zdroj: Capture Instagram
Havanský psík

Pochází z Havany na Kubě, Havanský psík je inteligentní, snadno cvičitelný a velmi společenský malý pes. Je považován za jediné původní plemeno psa na Kubě. Jejich životnost bývá dlouhá, 14 až 16 let. Tito psi jsou obecně zdraví. Někteří z nich však mohou trpět dědičnou hluchotou.

Sibiřský husky

Nejznámější pro svou sílu a vytrvalost při tahání saní, Sibiřský husky je silný, atletický pes s nevyčerpatelnou energií. Jsou ideální pro ty, kteří rádi chodí na dlouhé procházky nebo denně běhají. Tito psi se dožívají 12 až 16 let. Obecně jsou ve velmi dobrém zdravotním stavu. Někteří jsou náchylní k problémům s očima a kyčlemi.

Zde jsou plemena psů, která jsou zdravějšíZdroj: Capture Instagram
Basenji

Basenji jsou poměrně inteligentní a atletičtí lovečtí psi. které mají téměř kočičí povahu. Místo štěkání vydávají tyrolskou píseň a mají tendenci se upravovat jako kočky. Tito psi se dožívají průměrně 13 až 14 let a obvykle se u nich nevyskytují závažné zdravotní problémy. Toto plemeno je však náchylné k hypotyreóze a problémům s kyčlemi.

Border kolie

Border kolie jsou velmi inteligentní, atletičtí psi. a živé. Tito psi jsou robustní a celkově zdraví. Jejich průměrná délka života je 12 až 15 let, někteří však mohou být náchylní k hluchotě a epilepsii.

Plemena, která zůstávají zdravá déle, jsouZdroj: Capture Instagram
Smíšená rasa/neplemeno

Smíšená plemena psů jsou výsledkem kombinace různých psů. čistokrevní nebo kříženci. Obvykle nemají rodokmen a nejsou registrovaná. Mohou však zdědit dobré nebo špatné vlastnosti od všech plemen ve své linii. Protože však psi smíšených plemen mají velmi široký genetický základ (na rozdíl od čistokrevných psů), jsou méně často náchylní ke specifickým genetickým poruchám.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro map-breclavsko publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.